مدیرعامل شرکت هافمن از برگزاری دومین همایش بزرگ ناب سازی مصرف انرژی در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، و به نقل از دبیرخانه دومین همایش بزرگ ناب سازی مصرف انرژی، محمد حمیدیه مدیرعامل شرکت هافمن تولید کننده پروفیل های یو پی وی سی، گفتگویی با خبرنگاران در خصوص دومین همایش بزرگ ناب سازی مصرف انرژی داشت که در ادامه متن این مصاحبه را می خوانید:

*به عنوان اولین سوال از ضرورت های صرفه جویی در مصرف انرژی بفرمایید:

یکی از دغدغه های اصلی هر کشور از نظر اقتصادی، زیست محیطی، اجتماعی و حتی سیاسی، انرژی است. ایران از نظر منابع انرژی فسیلی بسیار غنی است اما استفاده غیر بهینه از این منابع در طول سالیان متمادی خسارات جبران ناپذیری به کشور و نسل های آینده تحمیل می کند.

ناب سازی مصرف انرژی یک مرتبه بالاتر از بهره وری است که سال گذشته ما اولین دوره این همایش را برگزار کردیم تا توجه ها را بیشتر به سمت انرژی و مصرف درست آن جلب کنیم، ما بیشتر در این همایش به دنبال معطوف کردن توجه ها به سمت درست مصرف کردن انرژی است.

سال ها در خصوص صرفه جویی و کاهش منابع انرژی در کشور هشدار داده شده و مطالب ذکر شده ولی ما به دنبال بحث محتوایی در خصوص ناب سازی مصرف انرژی هستیم.

nejati-3839-800x533

*بخش ساختمان در این خصوص چه نقشی می تواند داشته باشد:

بخش ساختمان با داشتن سهم ۳۵ درصدی در مصرف انرژی یکی از شاهراه های اتلاف انرژی است. نصب درب و پنجره upvc در ساختمان ها راهکاری جامع و نوین برای حل این قبیل مشکلات است که در این مطالعه به معرفی ساختار و نحوه اجرا آن پرداخته شده است.

*پنج شنبه هفته جاری دومین همایش بزرگ ناب سازی مصرف انرژی در تبریز برگزار می شود، در این خصوص بیشتر توضیح دهید:

هافمن در راستای اهداف راهبردی مسئولیت اجتماعی خود، همچون ادوار گذشته قصد برگزاری همایش بزرگ ناب سازی مصرف انرژی را دارد.

این همایش روز پنج شنبه ۷ مرداد ماه از ساعت ۹ صبح در مجتمع پتروشیمی تبریز و با حضور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور، شهردار تبریز و اعضای شورای شهر برگزار می شود.

nejati-3849-800x533

*درخصوص مفهوم ناب سازی مصرف انرژی و ارتباط آن با بکارگیری پنجره های یو پی وی سی نیز توضیح دهید:

ارائه یک نظام استفاده حداکثری و بهینه از موارد و انرژی در سالهای اخیر از مفهوم درست مصرف کردن و بجا مصرف کردن که همان مفهوم صرفه جویی است ، ترقی کرده و به یک نظام بهره وری در مصرف مواد و یا انرژی تکامل پیدا کرده است، در یک نظام بهره ور علاوه بر کارائی مفهوم اثربخشی را مدنظر داشته است.

با در نظر گرفتن یک ساز و کار کامل بهره ور که علاوه بر داشتن چشم اندازی یکپارچه و کلی، مواردی با دیدگاه های نگاه به آینده و همچنین دغدغه های زیست محیطی را نیز شامل می شود یک دیدگاه ناب است و ناب سازی مصرف انرژی از همین پارادایم نشأت می گیرد.

در ارتباط با ایجاد حس مسئولیت هافمن در این رابطه خاطرنشان می گردد، بر اساس تحقیقات گروه آمار دانشکده ریاضی شهید بهشتی که در اسفندماه ۱۳۹۳ با حمایت گروه  صنعتی میراب پروفیل ” هافمن ” در ۵ کلانشهر کشور به انجام رسیده است نتایج ذیل که حاکی از لزوم و اهمیت استفاده پنجره های یو پی وی سی در استان آذربایجان شرقی می باشد حاصل گردید.

nejati-3855-800x533

بر این اساس پنجره خانه ها از جنس آلومینیوم (۳۹ درصد )، آهن (۳۴ درصد ) و یو پی وی سی( ۲۳درصد ) و چوبی (۴درصد ) بوده، در حالیکه در و پنجره های یو پی وی سی در بین عموم مردم از محبوبیت خوبی برخوردار می باشد. ( ۷۷درصد از مردم ساختمان ایده آل خود را با این در و پنجره ترسیم می کنند ) و ۷۴ درصد مردم با مباحث صرفه جویی در انرژی از طریق پنجره آشنایی دارند و اکثریت افراد ” کیفیت ” را بر دو عامل ” قیمت کم ” و ” تبلیغات ” ترجیح می دهند. همچنین این نظرسنجی به ما نشان می دهد ۸۹درصد از فعالان صنعت ساختمان استان از سیستم های در و پنجره یو پی وی سی استفـــاده می نمایند. ۸۳ درصد از فعالان صنعت ساختمان با مباحث کیفی ساخت در و پنجره یو پی وی سی آشنایی کامل دارند و ۹۵ درصد از بین فعالان صنعت ساختمان آشنایی کامل با میزان صرفه جویی مصرف انرژی با کمک در و پنجره یو پی وی سی دارند.

با توجه به نظرسنجی صورت گرفته مشخص شد که ۹۷ درصد تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی مخالف کاهش قیمت پروفیل در ازای کاهش کیفیت می باشند و ۷۶ درصد مخالف این منطق که به هر میزان قیمت بالاتر باشد کیفیت افزایش می یابد، می باشند.

*سخنرانان این همایش مشخص شده است:

بله، آقای دکتر معین معاون ‍پژوهشی پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف، آقای مهندس امیر حسین حدادی کارشناس ارشد مهندسی سیستمهای انرژی و عضو پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف و دکتر الله قلی زاده عضو کمیسیون عمران مجلس و چند نفر از مسئولان شهری و استانی و نمایندگان مجلس سخنرانان دومین همایش ناب سازی مصرف انرژی هستند.

nejati-3862-8003x533

*از اهداف برگزاری این همایش بگویید:

بیان و نهادینه سازی ضرورت های ناب سازی مصرف انرژی در کشور، بیان مفهوم ناب سازی مصرف انرژی در راستای ارتباط تنگاتنگ آن با مقوله مصارف انرژی در ساختمان و به تبع آن تولیدکنندگان در و پنجره، ارائه دیدگاه ها ، راهکارها ، تعاملات و همچنین به اشتراک گزاری تجربیات اجرا و تثبیت استفاده از پنجره های یو پی وی سی در محوریت موضوع همایش، ارائه دیدگاه های آموزشی اساتید ، بزرگواران و مسئولین ذیربط در راستای اقتصاد مقاومتی و موضوعات مرتبط با مصرف انرژی، ارائه دیدگاه کاهش هزینه های انرژی و در کل هزینه های ملی و خانوار، ارائه دیدگاه حذف اتلافهای منابع طبیعی و ارائه دیدگاه ناب در مفهوم اقتصاد مقاومتی  از جمله مهترین اهداف این همایش است.

*همایش امسال نسبت به همایش سال گذشته چه تغییراتی کرده است:

بار علمی همایش امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. همایش امسال تخصصی تر شده است. اساتید دانشگاهی حضور پررنگی در همایش خواهند داشت. سخنرانان علمی و تخصصی در همایش خواهیم داشت.

همچنین همایش امسال فرامنطقه است شده است، برخلاف سال گذشته که تمام مهمانان از استان آذربایجان شرقی بودند ولی در همایش امسال شاهد حضور مهمانانی از استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان خواهیم بود.

*تاثیر همایش اول را چگونه ارزیابی کردید:

همایش سال گذشته تاثیر خوبی داشت و باعث شد تا توجه ها به سمت انرژی و اتمام منابع انرژی در کشور معطوف شود. استقبال هم از همایش سال گذشته خوب بود که در پایان برنامه از ۵ خیر مدرسه ساز تجلیل به عمل آمد.

*امسال هم این تجلیل ها را خواهید داشت:

بله، در همایش دوم از ۶ نفر از خیرین مدرسه ساز استان تقدیر خواهد شد. همچنین ۱۴ انبوه ساز برجسته استان نیز در این همایش تجلیل می شوند.

باتشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید….

گفتنی است، دومین همایش ناب سازی مصرف انرژی با در و پنجره های یو پی وی سی قرار است ۷ مرداد به همت شرکت هافمن در مجتمع پتروشیمی تبریز برگزار شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :