به گزارش تبریزمن، سمینارتخصصی تکنولوژی های نوین ساختمانی با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در محل سالن همایشهای پتروشیمی تبریز برگزار گردید. دراین سمینار که توسط موسسه عمیم و با همکاری سازمان نظام مهندسی برگزار می گردید، مهندس ایرج شهین باهر رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و تنی چند از اعضای هیات مدیره این سازمان، مسئولان شهری و نیز برخی از اساتید و دانشجویان مراکز عالی نیز حضور داشتند.

مهندس ایرج شهین باهر در این سمینار طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و میهمانان سمینار با اشاره به مختلف علوم و فنون اظهار داشت: امروزه با توجه به تحولات سریع در حوزه های علمی و فنی و صنایع مختلف نیاز است که تمامی متخصصان با یافته های جدید آشنا شوند زیرا اتفاقاتی که در دهه های اخیر افتاده توانسته است که تغییرات بسیار زیادی را در حوزه های مختلف ایجاد کند.

وی در ادامه ضمن اشاره به موضوع افزایش بهره وری افزود: اتفاقات مختلف در حوزه های متفاوت توانسته بهره وری را افزایش دهد بعنوان مثال می توان به اتفاقاتی که در حوزه صنعت ارتباطات ، پست، فکس، ایمیل فضاهای مجازی و غیره اشاره نمود.

index2

مهندس باهررئیس سازمان نظام مهندسی در ادامه اظهار داشت: در حوزه ساختمان نیز به همین صورت است، سیستم سقفهای طاق صربی در برابر سیستم تیرچه بلوک سالها مقاومت کرد و شاید بیش از یک دهه طول کشید تا این جابجایی اتفاق افتد. در هر حال یافته های جدید به ما این امکان را می دهد تا ساختمانها را سریعتر، سبک تر، مقاوم تر، بادوام تر، زیباتر و با کمترین هزینه بسازیم.

وی در ادمه با اشاره به وظایف سازمان نظام مهندسی در آموزش مهندسان گفت: امروزه تحولاتی که در حوزه ساختمان و مصالح ساختمانی اتفاق افتاده بسیار قابل توجه است و لازم است مهندسان با دانش و علوم ساخت روز آشنا شوند و در همین راستا سازمان نظام مهندسی وظیفه دارد در جهت ارتقای دانش فنی مهندسان اقدامات لازم و اساسی انجام دهد.

پروفسور محمود گلابچی از میهمانان و اساتید مدعو این سمینار تخصصی بود که در مورد موضوعاتی همچون: پیشینه مهندسی راه و ساختمان و معماری در ایران و جهان، کیفیت ساختمان در معماری و مهندسی راه و ساختمان ایران: گذشته، حال و آینده و برخی موضوعات دیگر سخنرانی کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :