مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری سومین دوره جشنواره مطبوعات استان در سال‌جاری خبر داد و گفت:جشنواره مطبوعات استان در تقویم برنامه‌های فرهنگی استانی قرار گیرد.

به گزارش تبریزمن، محمد محمدپور بعد از ظهر امروز در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: جشنواره مطبوعات استان در سال‌جاری به منظور ایجاد حس رقابتی بین فعالان رسانه‌ای استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی برگزاری جشنواره مطبوعات استان را برای ایجاد حس رقابتی بین فعالان رسانه‌ای استان ضروری خواند و افزود: سومین جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی به منظور ایجاد فضای رقابت و کمک به کیفی‌سازی مطبوعات امسال برگزار می‌شود.

محمدپور تصریح کرد: جشنواره مطبوعات باید در تقویم زمانی برنامه‌های فرهنگی و هنری استان قرار گرفته و هر سال مطبوعات و رسانه‌های به بهانه این جشنواره مورد ارزیابی قرار گیرند.

وی بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه جشنواره مطبوعات تاکید کرد و گفت: فراخوان سومین جشنواره مطبوعات به زودی منتشر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر ۲۸۲ رسانه دارای مجوز در استان آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند.

در ادامه وحید زینالی رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی با اشاره به نقش مطبوعات و رسانه‌ها در اثرگذاری بر سایر حوزه‌های فرهنگ و هنر گفت: با توجه به توسعه رسانه‌های دیجیتال اثرگذاری رسانه‌ها نیز افزایش یافته است بی‌تردید رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در توسعه فرهنگی می‌توانند ایفا کنند، این رسانه‌های اثرگذار هستند که می‌توانند بر تمام بخش‌ها اثرگذار باشند.

وی برگزاری جشنواره مطبوعات استان را برای ایجاد حس رقابتی بین فعالان رسانه‌ای استان ضروری خواند و گفت: به منظور کیفی‌سازی آثار روزنامه‌نگاران و خبرنگاران استان با کمک تشکل‌های صنفی امیدواریم برگزار شود.

زینالی از آمادگی برگزاری جشنواره مطبوعات استان توسط انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: جشنواره مطبوعات می‌تواند بر افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی مطبوعات محلی و خبرگزاری‌ها موثر باشد.

حمیده بردباری مدیر خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه با اشاره به سابقه خانه مطبوعات استان در برگزاری جشنواره‌ها و کارگاه‌های تخصصی و همکاری در نمایشگاه‌های مطبوعاتی که پیش از این در استان برگزار شده است اظهار کرد: خوشبختانه خانه مطبوعات تجربه درخشانی را در سال گذشته در خصوص جشنواره کاریکاتور داشته است هرچند این برنامه با توجه به حجم بزرگ دارای نواقصاتی نیز بود اما همکاری و تعامل بین بخش‌های مختلف در این مجموعه عامل اصلی برگزاری جشنواره‌ای در سطح ملی بود.

وی توجه به اقتصاد رسانه‌ای در کنار مسائل فنی رسانه‌ها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید از فرصت پیش رو برای تقویت فضای اقتصادی رسانه‌ها در قالب کارگاه‌های تخصصی استفاده شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :