مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از برگزاری سی و یکمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی بعداز ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی سی و یکمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان سال ۹۵ گفت: این مسابقات در سطح نیمه حرفه ای در شش مرحله به مسافت ۱۰۰۵ کیلومتر ۲۴ تا ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل استانهای مسیر این تور هستند افزود: در این تور ۲۱ تیم، متشکل از چهار تیم داخلی و ۱۷ تیم خارجی از ۱۴ کشور حضور دارند.

نظمی اعلام کرد: تیم های داخلی شرکت کننده در این تور، پتروشیمی تبریز، شهرداری تبریز، پیشگامان کویر یزد و تیم ملی جمهوری اسلامی ایران است و تیم های خارجی از کشورهای اتریش، آلمان، هنگ کنگ، چین، کویت، مغولستان، مالزی، هلند، چین تایپه، سوریه، ژاپن، امریکا، قزاقستان و استرالیا است.

نظمی اظهار داشت: در تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان سال ۹۵، ۲۲۰ نفر درتیم ها و ۴۵۰ نفر در کاروان تور هستند.

وی در خصوص مراحل و مسیر تور توضیح داد و گفت: مرحله اول : تبریز-ارومیه به مسافت ۸/۱۶۲ کیلومتر، مرحله دوم : ارومیه-منطقه آزاد ارس(جلفا)، به مسافت ۴/۲۰۹ کیلومتر، مرحله سوم: منطقه آزاد ارس (جلفا) – تبریز به مسافت ۹/۱۳۹ کیلومتر، مرحله چهارم : تبریز-سرعین به مسافت ۲/۱۹۸ کیلومتر، مرحله پنجم: سرعین – پیست اسکی سهند (شانلی) به مسافت ۷/۱۸۰ کیلومتر، مرحله ششم : تبریز(لاله پارک) به مسافت ۱۱۴ کیلومتر است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در جلسه هماهنگی سی و یکمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان سال ۹۵ گفت: به جهت اینکه برای اولین بار در تاریخ ورزش کشورمان سطح نیمه حرفه ای برای تور ایران- آذربایجان اختصاص یافته است و این موضوع به صورت جدی توسط اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری رصد می شود و نیاز است این دوره از تور از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی با همدلی و همزبانی و مشارکت تمام دستگاهها و دست اندرکاران ذیربط همراه باشد.

در این جلسه انتظارات ستاد برگزاری این تور از استانداری آذربایجان شرقی، فرمانداری تبریز و جلفا، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی، شهرداری تبریز و شورای اسلامی شهر تبریز، منطقه آزاد ارس، اداره کل راه و شهرسازی استان، صداوسیمای مرکز اذربایجان شرقی، نمایندگی وزارت امورخارجه، جمعیت هلال احمر، اداره کل فرودگاه های استان، گمرک و هواشناسی و دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادئویی شمالغرب و اداره کل اطلاعات استان مطرح و بررسی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :