بازدید کنندگان مجتمع تجاری “لاله پارک” در ساعات بعد از افطار روزهای اخیر با صحنه هایی متفاوت و جذاب رو به ور می شوند.

به گزارش تبریزمن، صحنه هایی که نه تنها مخاطبین مجموعه را به درنگ و تامل وا وا می دارد بلکه بنا به گفته دبیر هیئت شطرنج استان باعث آگاه سازی خانواده ها و تشویق شهروندان تبریزی به انجام فعالیت های فکری و ورزشی خواهند شد.

اگر چه برگزاری مسابقات شطرنج “جام رمضان” سنتی دیرینه در هیئت شطرنج استان است اما برگزاری این مسابقات در مکانی عمومی و پر رفت و آمد همچون مجتمع تجاری “لاله پارک” حال و هوای ومتفاوتی به این جام داده است؛ از یک سو تمرکز ورزشکاران حرفه ای شطرنج استان بر مهره های سیاه و سفید جام امسال و از طرف دیگر توجه و علاقه خانواده ها، جوانان و نوجوانان به تماشای این رقابت ها که برای بار اول در مکانی عمومی برگزار می شود. به این ها ثبت نام علاقه مندان حاضر در مجتمع را برای حضور در بخش جنبی این مسابقات بیفزاییدکه البته در ابتدا تنها برای بازدید و خرید روزمره به مجتمع تجاری آمده بودند .

تقدیر از همکاری لاله پارک

این گزارش حاکی است، داور بین المللی شطرنج در خصوص برگزاری این دوره از مسابقات گفت: همکاری “لاله پارک” برای برگزاری مسابقات “جام رمضان” شایسته تقدیر است.

مقصودگیاهی دبیر هیأت شطرنج استان ضمن اشاره به جزییات فنی برگزاری این جام می گوید:  مسابقات این دور با حضور ۸۸ نفر از شطرنج بازان حرفه ای استان و در همه رده های سنی و بصورت دو مرحله ای برگزار می شود. مرحله سویسی این مسابقات در ۶ دور برگزار شده شده که در پایان ۲۹ نفر بازیکن برتر این مرحله به همراه ۳ نفر برگزیده استانی وارد مرحله حذفی، رده بندی و نهایی خواهند شد.

داور بین المللی شطرنج استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به استقبال عمومی شهروندان از این مسابقات به دلیل برگزاری این جام در مکان عمومی و مناسبی همچون لاله پارک می گوید: برگزاری مسابقات در برابر دید عموم ثمرات آموزش بسیار زیادی دارد چرا که باعث تشویق شهروندان و خصوصا جوانان به فراگیری و انجام چنین ورزش هایی می شود و خوشبختانه این استقبال تا اندازه ای بوده است که باعث شود ما برای ۴۸ نفر از متقاضیان این جام که از بین مردم عادی هستند نیز یک دور مسابقه برگزار کنیم.

گیاهی با اشاره به اینکه برگزاری این دوره مسابقات در یک مکان عمومی از قبل به اطلاع شطرنج بازان حرفه ای و داوران این جام رسیده بود می افزاید: خوشبختانه مسابقات در سطح کیفی بالا و استانداردی برگزار می شود و استقبال بازدید کنندگان مجموعه از این مسابقات نشانگر تاثیر مثبت تصمیم “لاله پارک” برای قبول اسپانسرینگ چنین برنامه هایی است.

برگزاری بر اساس استانداردهای آسیایی

این گزارش می افزاید، رییس هیأت شطرنج آذربایجان شرقی نیز گفت:  استانداردهای برگزاری این جام در اندازه برگزاری مسابقات آسیایی بوده است.

سید اعطا الله شرف شاهی رییس هیأت شطرنج استان نیز با ابراز تشکر از هیأت مدیره مجموعه “لاله پارک” برای قبول اسپانسرینگ این مسابقات می گوید: این اولین بار است که بخش خصوصی مقدمات برگزاری این مسابقات را برگزار کرده که جدا عملی قابل تقدیر و تشکر است و باعث تشویق بیش از بیش شهروندان به انجام فعالیت های ورزشی و البته دلگرمی ورزشکاران استان می شود.

شرف شاهی همچنین تاکید کرد: استانداردهای برگزاری این مسابقات در اندازه های مسابقات آسیایی بوده است که ما را برای برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج با همکاری مجموعه تجاری “لاله پارک” امیدوار کرده است.

برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات شمشیربازی در لاله پارک

رییس ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: برگزاری حرفه ای و همکاری فوق العاده مجتمع تجاری “لاله پارک”  باعث شده است که برای برگزاری مسابقات شمشیربازی “جام ستارخان” در لاله پارک برنامه ریزی کنیم.

ابراهیم فیروزی مدیر کل ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان نیز با تاکید بر اینکه چنین فعالیت هایی  باعث ترغیب مردم و شهروندان به ورزش های همگانی خواهد شد می گوید:  ورود بخش خصوصی به این حوزه و برگزاری حرفه ای و همکاری فوق العاده مجتمع تجاری “لاله پارک” برای برگزاری این جام باعث شده است که برای برگزاری مسابقات بین المللی شمشیربازی “جام ستارخان” در لاله پارک  برنامه ریزی کنیم.

این داور بین المللی والیبال همچنین ضمن خبر دادن از برنامه مشترک اداره کل ورزش و جوانان با لاله پارک برای برگزاری مراسم روز ملی “پهلوانی” گفت: این اولین بار است که بخش خصوصی به چنین اقداماتی دست زده که جای تقدیر و تشکر دارد.

تقدیر از برترین ها در آستانه عید فطر

مدیر روابط عمومی لاله پارک نیز اذعان داشت: چهارشنبه و در آستانه عید فطر از برندگان این جام تقدیر خواهد شد.

مدیر روابط عمومی لاله پارک نیز با اشاره به برگزاری مشارکتی مسابقات شطرنج “جام رمضان” در راستای ارتقای کیفیت اوقات فراغت بازدید کنندگان از یک سو و حمایت از برنامه های فرهنگی و ورزشی سطح شهر خصوصا در روزهای ماه مبارک رمضان، خاطر نشان ساخت: اختتامیه این مسابقات در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر در سالن همایش مجتمع تجاری برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :