رئیس هیات کشتی آذربایجان‌شرقی تأکید کرد با وجود شکست هادی در کشتی انتخابی هنوز تکلیف ملی پوش کشورمان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای حضور در المپیک مشخص نیست.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، “علی اکبر وظیفه خواه” رئیس هیات کشتی آذربایجان‌شرقی در خصوص رقابت انتخابی روز گذشته پرویز هادی و کمیل قاسمی در سنگین وزن تیم ملی که با حواشی فراوان همراه بود، با اشاره به اینکه برگزاری این رقابت برخلاف فرآیند انتخابی تیم ملی بوده است، اظهار داشت: فرآیند انتخابی تیم ملی بر این اساس است که اگر شورای فنی در وزنی در مورد انتخاب کشتی‌گیر به نتیجه نرسد، رقابت برون مرزی را در وحله دوم مدنظر قرار می‌دهند و درصورتی که در این رقابت‌ها نیز صاحب دوبنده تیم ملی بازهم مشخص نشد، مسابقه انتخابی برگزار می‌شود.

وی در مورد اجحافی که در حق هادی صورت گرفت، ادامه داد: من نمی‌توانم در این خصوص نظر دهم چون تصمیم برگزاری رقابت انتخابی از سوی فدراسیون کشتی بوده و باید به آن احترام بگذاریم.

رئیس هیات کشتی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه هنوز تکلیف ملی پوش کشورمان در این وزن برای حضور در المپیک معلوم نشده است، تصریح کرد: چون در رقابتی که برگزار شد با وجود اینکه قاسمی در کل پیروز شد اما هادی ۱۰ امتیاز گرفت و این درحالی بود که قاسمی تنها ۷ امتیاز کسب کرد، به همین علت شورای فنی تیم‌های ملی در خصوص رقابت انتخابی یک بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد تا تکلیف این وزن را مشخص کند.

وی در عین حال متذکر شد: بالاخره نفرات انتخابی برای المپیک با هدف کسب مدال انتخاب می‌شوند و قطعا شورای فنی نمی‌خواهد تصمیمی بگیرد که به ضررش تمام شود.

وظیفه خواه در پاسخ به این پرسش که با اتفاقات رخ داده چقدر برای حضور هادی در المپیک شانس قائل است، توضیح داد: همانطور که گفتم تصمیم نهایی در مورد انتخاب کشتی‌گیر کشورمان بر عهده فدراسیون کشتی و شورای فنی تیم‌های ملی است و من از اظهارنظر در این مورد هم معذورم.

_MG_4330 copy
رئیس هیات کشتی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه این هیات از پرویز هادی حمایت خواهد کرد، افزود: پرویز هادی سرمایه کشتی آذربایجان است و با شادی‌اش ما شاد و با غمش هم غمگین می‌شویم و قطعا از وی حمایت خواهیم کرد. حدود ۱۰ الی ۱۲ سال است که هادی در کنار ماست و معتقدم این قهرمان را به راحتی به دست نیاورده‌ایم که به راحتی هم از دست بدهیم.

وی تأکید کرد: متاسفانه روز گذشته تمام اتفاقات دست به دست هم داد تا هادی نتواند حضورش را در المپیک قطعی کند و حادثه تلخی بود که نه تنها جامعه کشتی آذربایجان بلکه ناراحتی مردم آذربایجان را به دنبال داشت. هادی تا یک دقیقه به پایان بازی پیروز میدان بود و حرفه‌ای‌گری نکرد چون می‌توانست با فاصله کشتی بگیرد و کار را تمام کند.

وظیفه خواه در خاتمه در خصوص مسائل مطرح شده در مورد تأثیر داوری در مسابقات روز گذشته گفت: من خودم به عنوان ناظر در سالن حضور داشتم و با اینکه در چند مورد اخطارها سرموقع داده نشد اما درکل داوری به آن صورت در رقابت دو کشتی‌گیر تاثیرگذار نبود.

لازم به ذکر است که، مصاف انتخابی وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در المپیک ریو یکی از پرحاشیه‌ترین مسابقات انتخابی المپیک به حساب می‌آید و پرویز هادی معترض اصلی نحوه برگزاری این مسابقات و بدقولی‌های مسئولین فدراسیون کشتی است.

طی روزهای گذشته با برگشت هادی از تورنمنت ارمنستان مسابقه انتخابی المپیک برگزار شد و این دیدار انتخابی بصورت دو برد از سه دیدار برگزار شد و در نهایت با برتری کمیل قاسمی به پایان رسید.

اما هادی معترض اصلی این بازی است و می گوید: بارها ساعات کشتی، روز آن و نحوه برگزاری دیدار انتخابی تغییر کرد که همه اینها به ضرر من بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :