رئیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز گفت: از دو سال قبل مطالعات خوبی در قالب پایان‌نامه‌ها و رساله‌های کاربردی در مقطع دکتری را شروع کرده‌ایم تا بتوانیم با یافته‌های علمی بهترین ورزش را برای افراد دیابتی شناسایی کنیم.

به گزارش تبریزمن، دکتر نیکوخصلت ادامه داد: دومین طرح با موضوع ورزش و دیابت به صورت گسترده‌تری نیز در دست اجرا است که در طرح حاضر تیمی متشکل از سه دانشجوی دکتری و یک دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی، فوق تخصص غدد، متخصص توانبخشی همکاری می‌کنند.

photo_2016-06-01_09-42-38

ACSM (American College of Sport Medicine)  یا همان کالج طبی ورزشی آمریکا معتبرترین سازمان علوم ورزشی و طب ورزش در دنیاست که کنگره تحت نظر این انجمن با شعار” ورزش دارو” از تاریخ یازدهم تا پانزدهم خردادماه در شهر بوستون ماساچوست با گردهمایی بیش از شش هزار نفر از بهترین متخصصین علوم ورزشی از دانشگاه‌های مختلف دنیا برگزار خواهد شد. از ایران هم مقاله  دکتر نیکوخصلت با عنوان اثرات مثبت تمرینات هوازی بر کارکردهای عصبی مردان دیابتی مبتلا به نوروپاتی محیطی ارائه خواهد شد. این مقاله در سال گذشته بر روی پانزده نفر از بیماران دیابتی در شهر تبریز انجام شده است که نتایج مثبتی نیز را به همراه داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :