مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از برگزاری نخستین جشنواره کباب بناب در ۱۵ و ۱۶ مرداد در بناب خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، فرزین حق‌پرست اظهار داشت: این جشنواره برای اولین بار و با هدف معرفی بیشتر این غذا به عنوان یک اثر معنوی ملی و نیز با هدف جذب گردشگر و معرفی این شهرستان به عنوان مقصد جدیدی برای گردشگران برگزار می‌شود.

حق‌پرست ادامه داد: این جشنواره به مدت دو روز در محل دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه بناب و با حضور مسئولان کشوری برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کباب بناب به عنوان یکی از غذاهای سنتی آذربایجان معرفی می‌شود و فرهنگ بومی این خطه از کشورمان را به نمایش می‌گذارد.

حق‌پرست گفت: وجود گوشت و مواد اولیه مرغوب به دلیل شرایط ویژه و بکر آب و هوایی شهرستان بناب، روش پخت سنتی و خاص این غذا و همچنین اشتغال تعداد قابل توجهی از مردم شهرستان در این کار، کباب بناب را از سایر کباب‌های پخت شده در کشور مستثنی کرده است.

حق‌پرست یادآور شد: امیدواریم این جشنواره گامی برای معرفی و شناساندن ظرفیت‌های گردشگری شهرستان بناب باشد.

اولین جشنواره کباب بناب ۱۵ و ۱۶ مرداد ماه در محل دانشگاه آزاد اسلامی بناب برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، کباب بناب چندی پیش به عنوان یک اثر معنوی به ثبت ملی رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :