همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سه نشست معرفی و بررسی کتاب ‘خط مقدم مبارزه’، ‘نشست عصر شعر چله خون’ و ‘نشست تخصصی مطالعات حکمت و فلسفه’ در کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن،  همزمان با سالروز شهادت حسن طهرانی مقدم فرمانده یگان موشکی سپاه، نشست بررسی کتاب ‘خط مقدم مبارزه’ که شامل سیر زندگی و اقدامات وی در ایجاد یگان موشکی است، با حضور خانواده شهید برگزار شد.
در این نشست با حضور نویسندگان اثر و معصومه سپهری مولف کتاب های ‘لشکر خوبان’ و ‘نورالدین پسر ایران’ کتاب، مورد بررسی قرار گرفت و سپس با حضور خانواده شهید و فرماندهان سپاه زوایای زندگی شهید طهرانی مقدم بازگو شد.
کتاب خط مقدم مبارزه روایت داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی در ایران با محوریت زندگی شهید حسن طهرانی‌مقدم است که به قلم فائزه غفار‌حدادی و به کوشش محمد‌حسین پیکانی به رشته تحریر در آمده و توسط انتشارات تعالی اندیشه چاپ شده است.

** برگزاری نشست شعر چله خون به مناسبت اربعین حسینی
در آستانه اربعین سالار شهیدان امام حسین (ع)، چند تن از شعرای استان در زمینه حوادث عاشورا از شام تا اربعین شعرخوانی کردند.

**برگزاری نشست تخصصی مطالعات حکمت و فلسفه در روز جهانی فلسفه
نشست کتاب خوان ‘مطالعات حکمت و فلسفه’ به مناسبت روز جهانی فلسفه و گرامیداشت روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار با حضور اساتید برجسته فلسفه دانشگاه های تبریز برگزار شد.
در این نشست کتاب های ‘وجود و زمان’ اثر مارتین هایدگر، توسط دکتر محمود نوالی استاد فلسفه دانشگاه تبریز، ‘تاریخچه فلسفه زمان’ اثر آدریان باردون، توسط دکتر محمود صوفیانی استادیار فلسفه دانشگاه تبریز، ‘استاد مطهری و کلام جدید’ اثر احد فرامرز قراملکی توسط دکتر قربانعلی کریم زاده استاد دانشگاه تبریز، ‘آزادی و اقتدار در تربیت’ اثر رایدار مایره توسط دکتر ناصر خامنه استاد دانشگاه فرهنگیان و ‘تسلی بخشی فلسفه’ اثر آلن دوباتن توسط دکتر جلال پیکانی دانشیار دانشگاه پیام نور معرفی و لذت خواندن آنها با دیگران به اشتراک گذاشته شد.
کتاب خوان عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :