استاندار آذربایجان شرقی گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب بزرگترین اتفاق فرهنگی است که با توجه به جایگاه ویژه کتاب آثار ماندگاری در جامعه می گذارد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی سیزدهمین نمایشگاه کتاب تبریز اظهار داشت: علیرغم تصور عموم که فکر می کنند با گذشت زمان کتاب اهمیت خود را از دست داده و رسانه های دیجیتال جایگزین آن می شود ولی باید گفت که کتاب هیچگاه جایگاه خود را از دست نخواهد داد و رفته رفته نقشی پررنگ تر خواهد گرفت.

اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی بیا بیان این مطلب که که همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب پنج نمایشگاه دیگر نیز در محل نمایشگاه بین المللی تبریز در کنار این نمایشگاه برگزار خواهند شد، گفت: باید در کنار عنوان برگزاری نمایشگاه کتاب، نام سایر نمایشگاه هایی که برگزار خواهند شد نیز بیان شود تا مردم از برگزاری این نمایشگاه ها مطلع شوند.

جبارزاده اظهار داشت: با توجه به حجم بالای تعداد ناشران وعرضه ی ۱۰۳ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه باید توجه ویژه ای شود تا اگر افرادی بخواهند مغرضانه در عرضه کتاب شیطنتی بکنند با دقت عمل جلوی این کار گرفته شده و نسبت به حفظ شئونات فرهنگی حساسیت ویژه ای نشان دهیم.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس که همزمان با سیزدهمین نمایشگاه کتاب برگزار خواهد شد، ابراز کرد : در سال های گذشته کتاب های خوب و مفیدی در زمینه ی دفاع مقدس به چاپ رسیده که فرصتی برای معرفی آنها وجود نداشته است که فضای موجود فرصت خوبی برای معرفی این آثار و همچنین قدردانی از زحمات عزیزانی که در این عرصه تلاش می کنند، خواهد بود.

به نقل از خبرگزاری مهر، استاندار آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از مسئولان برگزاری  سیزدهمین نمایشگاه کتاب به خاطر پرداختن به اهمیت موضوع احیا دریاچه ارومیه که از برنامه های جنبی برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز است، گفت: امسال پیش بینی می شود بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده داشته باشیم که باید از این فرصت برای تبیین نقش مردم در احیای دریاچه ی ارومیه استفاده کنیم و همچنین شورای فرهنگی احیای دریاچه ی ارومیه نیز باید در این نمایشگاه حضوری موثر داشته باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :