مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، ‘محمد محمدپور’ روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برپائی جشنواره خوشنویسی غدیر فرصتی برای تجلی انواری از فرهنگ غدیر است که از خامه های خورشیدی قلمداران و هنرمندان متعهد جاری می شود.
وی افزود: از همان زمانی که حضرت علی (ع) به منصب الهی ولایت و وصایت پیامبراعظم (ص) برگزیده شدند، هنرمندان مسلمان در سایه تاثیر این واقعه عظیم، آثاری گرانسنگ را خلق کردند که در این میان سهم هنر خوشنویسی و هنرمندان خوشنویس بیش از همه بوده و نام مبارک مولای متقیان زینت بخش پهنه این هنر فاخر شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: این جشنواره با هدف بهره گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن کریم و عرض ارادت به مقام مولای متقیان حضرت علی(ع) و همچنین تبیین، توسعه و ترویج فرهنگ علوی و تشویق استعدادهای خلاق و ایجاد انگیزه و تحرک برای استمرار فعالیت های تحول آفرین هنر ناب خوشنویسی برگزار می شود.
وی، تبادل تجربیات و ره آوردهای این هنر قدسی در بین هنرمندان خوشنویسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با مضامین قرآنی، تبادل تجربیات مفید و ارزنده بین هنرمندان و تشویق هنرمندان برای خودسازی از طریق تحریر آیات را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
محمدپور موضوع های جشنواره را شامل خوشنویسی کامل سوره صف و خوشنویسی فرازهایی از خطبه غدیر عنوان کرد و گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث تهیه و تصویر آن را تا بیستم شهریورماه جاری به آدرس اینترنتیTabriz.calligraphy@gmail.com ارسال کنند.
به گزارش ایرنا، نهمین جشنواره سراسری خوشنویسی غدیر هفتم مهرماه جاری توسط انجمن خوشنویسان شعبه تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :