رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری هفتمین سوگواره ادبی «بغض واژه» در ششم محرم در حوزه هنری استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، حسن میلانی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: هفتمین سوگواره ادبی «بغض واژه» ۲۸ مهر ماه همزمان با ششم محرم با حضور شاعران و مداحان اهل بیت علیهما سلام، راس ساعت ۱۶ در محل اتاق جلسات حوزه هنری برگزار خواهد شد.

بغض-واژه

وی با بیان اینکه سوگواره ادبی بغض واژه با رویکرد تولید و خوانش اشعار مرتبط با قیام عاشورا برگزار می شود، اظهار داشت: این عمل اقدامی شایسته برای رونمایی اشعار و اظهار ارادت شاعران به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش است.

رئیس حوزه هنری استان با تاکید بر نقش شاعران و مداحان اهل بیت در حراست از میراث معنوی ائمه اطهار(ع) و ارتقای معرفت واقعی مردم نسبت به ایشان گفت: گسترش و ترویج معارف و فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه حائز اهمیت می‌باشد، لذا شاعران و مداحان نقش تأثیرگذاری در ترویج فرهنگ و معارف ناب اهل بیت(ع) را بر عهده دارند.

میلانی در پایان تصریح کرد: سوگواره ادبی «بغض واژه» برای هفتمین سال متوالی به همت شاعران جوان واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان برای ارج نهادن به آثار ارزشمند شاعران جوان در ادبیات آیینی برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :