نخستین همایش توانمندسازی سازمان های مردم نهاد توسط اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور شهرستان جلفا برگزار شد.

به گزارش تبریزمن،  مشاور معاون وزیر ورزش و جوانان در امور دستیاران جوان در این همایش، گفت: ایران در سال های اخیر با توسعه های بسیاری در حوزه های مختلف روبرو بوده که سازمان های مردم نهاد در کنار دولت با تلاش های خود سعی در حل بسیاری از مشکلات جوانان جامعه دارند تا کشور در راستای اهداف خود به درستی حرکت کند.

محمد کبیری افزود: نسل سوم انقلاب جوانان فعلی ما هستند که وظیفه توسعه و پیشرفت جامعه بر عهده آنهاست و با ایجاد چنین نهادهایی، بسیاری از مشکلات در حوزه جوانان در حال حل شدن است و تشکل های مردم نهاد از موثرترین سازمان های کشور به حساب می آیند.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این همایش گفت: از کل جمعیت آذربایجان شرقی بیش از یک میلیون نفر را جوانان تشکیل می دهند که مهم ترین مشکل این جوانان بیکاری است.

علی رضوی افزود: در کنار این حجم عظیم جمعیت جوان، با تشکیل سازمان های مردم نهاد می توانیم در افزایش مشارکت اقتصادی جوانان گام های مهمی برداریم و از توانایی و مهارت جوانان در زمینه های مختلف بهره مند شویم.

وی ادامه داد: یکی از اصلی ترین مسئولیت های سازمان های مردم نهاد، مهارت افزایی است که جوانان با مهارت های خود آماده پذیرش مسولیت های خود در جامعه می شوند.

مشاور عالی استاندار آذربایجان شرقی و دبیر شورای عالی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این همایش، گفت: جوانان از مهم ترین سرمایه های کشور ما محسوب می شوند و باید با آنان توجه و اهمیت داده شود تا در آینده بدون هیچ مشکلی وظیفه های خود را به خوبی انجام دهند تا کشور همواره در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت کند.

محمدعلی نصرتی افزود: یکی از اصلی ترین مشکلات ما در جامعه که در بین جوانان نیز بسیار زیاد شده، مصرف مواد مخدر و مشروبات الکی است که عامل بسیاری از قتل ها، تجاوز ها، طلاق، خودکشی ها، سوانح رانندگی و بسیاری از مشکلات دیگر است که اگر در این زمینه بتوانیم جوانان را از این مواد دور کنیم بسیاری از مشکلات در این زمینه حل خواهد شد.

وی ادامه داد: خانواده مهم ترین عنصر جامعه است و اگر خانواده ها سطح آگاهی خود را بالا تر ببرند و والدین نسبت به فرزندان خود احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند جوانان از گرفتار شدن به بسیاری از مشکلات دور می شوند.

معاون امور فرهنگی و جوانان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در این همایش، گفت: این برنامه با سه هدف توانمندسازی، هویت آفرینی و ترویج گردشگری برنامه ریزی شده که امیدواریم برنامه های خوبی را برای شرکت کنندگان داشته باشیم.

امیر تقی زاده افزود: از برنامه های این اردو می توان به برگزاری کارگاه آموزشی، معرفی و شناخت جاذبه های گردشگری، بازید از تولیدات داخلی و سایر برنامه های متوع دیگر خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :