به گزارش تبریزمن،مراسم گرامیداشت روز زن و روز مادر با برپایی همایش همدلی و همزبانی با بانوی بهشتی حضرت فاطمه الزهرا (س) در غرب تبریز برگزار شد.

همایش همدلی و همزبانی با بانوی بهشتی حضرت فاطمه الزهرا (س) با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، مشاور شهردار تبریز در امور بانوان و دکتر فرهاد روشنی شهردار منطقه ۶ برگزار شد.
در این مراسم نمایشگاه عفاف و حجاب، غرفه هایی مزین به نام اهل بیت با موضوعات نشاط قرآنی و ثبت نام در دوره های آموزشی جامعه القرآن و تلاوت قرآن، ایستگاه نقاشی، ازدواج آسان و… برپا شد.
در ادامه این مراسم برنامه های معنوی و مذهبی همزمان با پخت آش نذری توسط بانوان فعال فرهنگی و مذهبی و هنرجویان فرهنگسراهای قراملک و رضوان و بانوان شاغل در شهرداری منطقه ۶ تبریز برگزار گردید.
شرکت کنندگان در این مراسم با مشارکت در برنامه ها، تامین هزینه ها و اقلام مورد نیاز سفره حضرت فاطمه زهرا (س) همدلی و همزبانی خویش را به نمایش گذاشتند.
بنا به گزارش مدیریت فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تبریز، در ادامه این مراسم دختران مقاطع تحصیلی دوره های ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان قراملک با هدایت مربیان ویژه فرهنگسرا بازیهای سنتی دخترانه را در محل این پارک برگزار و در مسابقه ی قرآنی جامعه القرآن الکریم شرکت کردند .
در بخش دیگری این مراسم حجت الاسلام احمد حمیدی با تجلیل از تقویت فرهنگ احسان و محصولات نمایشگاه عفاف و حجاب خواستار راه اندازی مرکز دائمی تولیدات عفاف و حجاب در فرهنگسرای مبین و یکی از فرهنگسراهای شهرداری منطقه ۶ گردید.
در پایان این مراسم سفره احسان حضرت زهرا (س) در محل برگزاری همایش برای دو هزار نفر از بانوان شرکت کنندگان در این مراسم برپا گردید.
گفتنی است، همایش همدلی و همزبانی با بانوی بهشتی از ساعت ۱۰ صبح با افتتاح نمایشگاههای جانبی این همایش و با حضور زنان و دختران ساکن محلات قراملک – شهرک امام و شنب غازان در پارک فرهنگسرای حضرت رقیه (س) برگزار گردید .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :