همایش علمی ورزش زورخانه ای، جوانان و صلح جهانی روز سه شنبه با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف در تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریزمن، دراین همایش یک روزه که پیش از برگزاری پنجمین دوره رقابت های آسیایی ورزش زورخانه ای ترتیب یافته است، تعداد شش مقاله به صورت سخنرانی در قالب چهار مقاله محققان ایرانی و دو مقاله نیز از سوی استادان کشورهای ایتالیا و اسپانیا ارایه می شود.

رئیس فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و پهلوانی در مراسم گشایش این همایش با اشاره به مسائل روحی، روانی و معنوی حاکم بر این ورزش، گفت: اولویت اصلی و مهم در این ورزش توجه به مسائل معنوی و اعتقادی که با ذات بشریت همخوانی دارد، است.

محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه ۱۱ سال از ایجاد فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای سپری شده است، اظهار کرد: در این سال ها فدراسیون های ملی در ۸۴ کشور در پنج قاره ایجاد و فعال شده اند که از این تعداد ۳۰ فدراسیون در قاره پهناور آسیا مستقر هستند.

وی ، روند رو به رشد توجه کشورهای مختلف جهان به ورزش های زورخانه ای را مورد اشاره قرار داد و افزود: تلاش داریم تا با اجرای برنامه های مختلف ورزشی و فرهنگی این رشته مهییج، مفید و سرشار از معنویت را در سایر کشورها نیز گسترش و تعمیم دهیم.

مهرعلیزاده، دوستی و صلح برای همه انسان ها را یکی از پیام های اصلی ورزش زورخانه ای بیان و اظهار کرد: این ورزش که سلامت جسم در کنار سلامت روح و ذات انسان را به طور همزمان پرورش می دهد، بر ایجاد و تقویت دوستی ها و صلح جهانی ارزش و اهمیتی ویژه قائل است.

وی، تواضع، فروتنی، سلامت، نشاط، سخاوت، احترام به بزرگتر، تقویت دوستی و صمیمت ها و توجه به درون انسان ها را پیام فرهنگی ورزش های زورخانه ای خواند و یادآور شد: این ورزش با فطرت درونی بشر از هر طیف و دین و مذهبی سازگاری تمام عیار دارد که بر این اساس تلاش داریم در فدراسیون جهانی سرمایه گذاری ها در ابعاد مادی و معنوی و تربیت نیروهای انسانی را بیش از پیش مد نظر قرار دهیم.

مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه جوانان در رشد و توسعه ورزش به ویژه در رشته زورخانه ای و پهلوانی نقش کلیدی و ممتازی دارند، گفت: جوانان به دلیل روحیه ظلم ستیزی و صلح طلبی باید در تعقیب و توسعه این ورزش جهانی نقشی وسیع تر داشته باشند زیرا که جوانان موتور محرکه صلج در جهان هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به تمهیدات خاص این استان برای میزبانی شایسته از تیم های شرکت کننده در پنجمین دوره مسابقات آسیایی ورزش زورخانه ای، گفت: این مسابقات در راستای تاکیدات مقام رهبری مبنی بر توسعه و تقویت ابعاد مختلف ورزش زورخانه ای برگزار می شود.

محمد شروین اسبقیان افزود: در این مسابقات که از عصر امروز در تبریز آغاز می شود ۱۳۵ ورزشکار از ۲۳ کشور جهان حضور دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :