مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسکو از برگزاری کارگاه آموزشی نانو تکنولوژی ویژه دانش‌آموزان نخبه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، یحیی نجابت در کارگاه آموزشی فناوری نانو در اسکو، با اشاره به برگزاری سمینار فناوری نانو در اسکو، اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری این کارگاه آموزشی، آشنا کردن دانش آموزان با علم نانو برای شرکت در المپیادهای مختلف است.

النانو

وی افزود: برگزاری این‌چنین سمینارهایی می‌تواند در جذب دانش آموزان برای شرکت در المپیادهای دانش آموزی اثرگذار باشد.

مدیرآموزش و پرورش اسکو با اشاره به تعریف نانوتکنولوژی و آشنایی با آن، گفت: نانوتکنولوژی رویکردی جدید در تمام رشته‌هاست و ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای پژوهش در این موضوعات علمی روز، ضروری است.

نجابت، ایجاد پل ارتباطی میان فعالیت‌های آموزشی دبیرستان و دانشگاه را با استفاده از آموزش‌های این علم جدید، خاطر نشان کرد: پر کردن خلاء ناشی از حافظه محوری و آموزش‌های کلیشه‌ای، تربیت پژوهشگران جوان و شکوفایی استعدادهای بالقوه آنان باید از اهداف آموزشی فن‌آوری نانو به دانش آموزان باشد.

وی در ادامه، آشنایی هرچه بیشتر و بهتر دانش آموزان متوسطه و دبیران با علم و فناوری نانو را ضروری دانست و تصریح کرد: تحقیق، پژوهش و تعامل فکری افراد مختلف و برقراری ارتباط بیشتر دانش آموزان با مراکز تحقیقاتی و علمی در این همایش باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرآموزش و پرورش اسکو، تاکید کرد: اینگونه همایش‌ها باید برای حرکت به‌سوی پژوهش محوری باشد تا از کتاب محوری و حفظ محوری فاصله بگیریم.

 در این همایش، اساتید برجسته نانوتکنولوژی به آموزش دانش آموزان و دبیران در زمینه کاربرد نانو در حذف آلاینده‌های محیطی، کاربرد نانو در تولید و ذخیره انرژی، کاربرد نانو در صنعت رنگ، کاربرد نانو کامپوزیت‌ها و کاربرد نانو در صنایع غذایی، به‌صورت کارگاهی پرداختند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :