به گزارش تبریزمن، دبیر علمی کنگره بین المللی استاد شهریار گفت: کنگره بین المللی استاد شهریار ۲۵ شهریور ماه و به مدت دو روز در تبریز برگزار می شود.

اقبالی امروز در نشست خبری با بیان اینکه این کنگره امسال با محوریت تفکر دینی و انقلابی شهریار برگزار می شود گفت: رئیس این کنگره شخص استاندار آذربایجان شرقی است و امام جمعه تبریز نیز مسئول ارشد هماهنگی این کنگره خواهد بود تا هماهنگی لازم میان مسئولان اجرایی به صورت کامل انجام شود.

وی عنوان کرد: در این جشنواره علاوه بر شعرای داخلی میهمانان ویژه از کشورهای خارجی نیز حضور دارند و جشنواره به مدت دو روز در ۲۵ و ۲۶ شهریور برگزار خواهد شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، دبیر علمی کنگره بین المللی استاد شهریار خبر داد: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا دهم شهریور ماه تمدید شده است.

وی افزود: از حوزه خوارزم و تاجیکستان و افغانستان شعرای بزرگی در جشنواره حضور خواهند یافت و در بخش شعر ترکی نیز تاثیر استاد شهریار در شعر حوزه قفقاز به صورت ویژه بررسی می شود.

اقبالی یادآور شد: استاد شهریار در شعرای ارسالی به شعرای قفقاز به مسائل دینی و اسلامی توجه خاصی نشان می داده و این در حالی بود که مردم آن مناطق در آن دوران خاص دچار اختلال هویتی شده بودند.

وی گفت: استاد قزوه از شعرای برجسته در این جشنواره حضور دارند از شعرای بزرگ تاجیکستان و آذربایجان نیز در این کنگره حضور خواهند داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :