یادواره ۳۲۵ شهید بهداری رزمی لشکر ۳۱ عاشورا در دوران دفاع مقدس با حضور خانواده های این شهدا از استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و قزوین در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن،  در این مراسم معنوی از تعدادی از خانواده های شهدای بهداری رزمی شمال غرب کشور تجلیل شد و از تمبر و آلبوم یادواره نیز با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی و مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس رونمائی شد.

رئیس سابق اداره بهداشت و درمان نیروهای مسلح در این یادواره با اشاره به فداکاری ها و رشادت های رزمندگان یگان های بهداری در طول دوران دفاع مقدس، گفت: اوج این رشادت ها و از جان فشانی ها در عملیات والفجر ۸ به منصه ظهور رسید که در میان باران آتش در خطوط مختلف جبهه به یاری مجروحان جنگی می شتافتند.

سردار نصرالله فتحیان اظهار کرد: در این عملیات غرورانگیز ۱۰۰ تیم جراحی در عالی ترین سطح تخصصی با ۸۰۰ پزشک متخصص در بدترین و سخت ترین شرایط جنگی دست از تلاش نکشیده و تا آخرین رمق ها به امداد رسانی رزمندگان و مجروحان مشغول بودند.

وی، خدمات دهی و امداد رسانی به بیش از ۲۸ هزار مجروح در عملیات والفجر ۸ از جمله ۱۰ هزار نفر مصدوم شیمیایی، بخشی از رشادت ها و فداکاری های یگان های بهداری رزمی است.

فتحیان، شهدای بهداری رزمی را جزو مظلوم ترین شهدای دوران دفاع مقدس یاد کرد و گفت: این شهدا و رزمندگان هم رزم آنان در بدترین شرایط و با حداقل امکانات بهترین خدمات را به رزمندگان می دادند.

وی، روحیه شهادت طلبی را از عناصر رشد و تقویت ملت ایران بیان کرد و افزود: باید توجه داشت تنها راه برون رفت از بن بست ها حفظ و تقویت روحیه شهادت طلبی است.

فتحیان، صلابت و ثبات جمهوری اسلامی در شرایط کنونی را در سایه وجود رهبری داهیانه، شجاعانه، مدبرانه و بی بدیل ولی فقیه در راس هرم نظام دانست و یادآور شد: بدون تردید با تبعیت از مقام معظم رهبری و حفظ روحیه جهاد و شهادت طلبی می توانیم به مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فائق آییم.

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه عاشورا نیز در این یادواره با اشاره به اینکه افزایش تراز کنونی جمهوری اسلامی در جهان و در مقابله با قدرت های جهانی مدیون خون شهدای دوران دفاع مقدس است، گفت: هرچند دشمنان اسلام و انقلاب در طی سال های اخیر توطئه های مختلفی را برای ضربه زدن به ملت ایران طراحی و اجرا کرده است، اما به دلیل روحیه استکبارستیزی مردم ما، هر بار با شکست مواجه شده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار غلام عسکر کریمیان اظهار کرد: با وجود اینکه دشمن تلاش های زیادی در سال های اخیر برای نفوذ در داخل کشور انجام می دهد، اما تا وقتی روحیه شهادت طلبی را حفظ کرده و بر تقویت آن اهتمام کنیم، دشمنان هرگز به اهداف شوم خود دست نمی یابند.

وی، لازمه حفظ و تقویت روحیه شهادت طلبی و جهاد در راه خدا را ولایت مداری و عمل به توصیه های شهدا، تولید علم و تلاش در جهت تحقق نهضت نرم افزاری عنوان کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :