مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز در اقدامی جالب توجه از عدم جمع‌آوری برگ‌های پاییزی درختان در برخی از معابر پارک بزرگ ائل گلی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمدحسین حسن‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: برگهای پاییزی علاوه بر ایجاد زیبایی بصری در سطح پارک، دارای فواید بسیار زیادی برای فضای سبز شهری نیز هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید از هر گونه دورریز و هدررفت برگ درختان خودداری کنیم، ادامه داد: جمع نکردن برگ های پاییزی در در پارک ائل گلی که دارای پوشش درختی خوبی هم است جلوه بسیار زیبایی از پاییز هزار رنگ به نمایش گذاشته است.

حسن‌زاده ادامه داد: این اقدام در راستای استفاده از مناظر زیبای طبیعی و ایجاد فرش برگ های پاییزی در پارک ائل گلی انجام شده که با توجه به استقبال شهروندان، امسال تا پایان فصل پاییز برگ های خشک درختان از برخی معابر این پارک جمع آوری نمی شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز از برگ درختان به عنوان ارزشمندترین منبع تغذیه‌ای برای درختان و فضای سبز نام برده و افزود: به دلیل همین خاصیت ویژه، هر یک از مناطق شهرداری نیز باید با حفر چند چاله، این برگ‌های ریخته شده پاییزی را جمع آوری کنند تا بدین ترتیب برگ ها انباشته شوند.

حسن‌زاده تصریح کرد: با جایگزینی این برگ‌ها به جای کودهای حیوانی مضر برای فضای سبز می‌توان به رشد و نگهداری هر چه بهتر و بیشتر درختان و فضای سبز تبریز کمک کرد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :