به گزارش تبریزمن،مهندس محمدحسین حسن‌زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: این کریدور سبز در راستای حفظ باغات موجود و ایجاد باغ و فضای سبز جدید در دامنه کوهها و اراضی موجود در بخشی از تبریز ایجاد می شود.

وی با اشاره به مکان احداث این پروژه عظیم تصریح کرد: این پروژه به طول دو و نیم کیلومتر و در محل بین انتهای خیابان شریعتی در ولیعصر (نرسیده به میدان فهمیده) تا خیابان توانیر امتداد پیدا می کند.

حسن‌زاده با تاکید بر اینکه فاز نخست این پروژه بر اساس برآوردهای اولیه بیش از ۲۲ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت، گفت: هدف اصلی از اجرای این پروژه ایجاد محیط و محلی برای محیط زیست و گردشگری، پیاده روی، دوچرخه سواری و محیطی آرام جهت استفاده شهروندان است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با بیان اینکه بخش عمده ای از زمین های این منطقه جهت اجرای این پروژه تملک شده اند، اظهار داشت: ارزش زمین های موجود در این قسمت که اکثرا تملک شده اند، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به جزئیات پروژه کریدور وسیع فضای سبز تبریز تصریح کرد: بخشی از این پروژه باغ پرندگان خواهد بود که در قالب دو یا سه مجموعه پرندگان سردسیری، پرندگان گرمسیری و پرندگان شکاری ایجاد می شود و همچنین بخشی از آن نیز به باغ گلها اختصاص می یابد.

حسن زاده افزود: همچنین حداقل ۲ آبشار با ارتفاق زیاد و با رعایت تمامی اصول فنی و طراحی مناسب اعم از طراحی منظر(لنداسکیپ) ، طراحی تاسیسات، تجهیز نیازهای خدماتی از جمله پارکینگ و…برای این مجموعه در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز ادامه داد: در اجرا و احداث این مجموعه سعی بر این است تا کمترین دخالت به طبیعت انجام گیرد و به دور از طرح های فانتزی همه چیز کاملا طبیعی و با محیط سازگار باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :