آیین بزرگداشت هابیل علی اف نوازنده فقید کشور آذربایجان سه شنبه ۲۱ مهرماه با حضور جمعی از هنرمندان ایرانی و جمهوری آذربایجان در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، بنیاد آفرینش های هنری نیاوران با هدف تکریم و بزرگداشت هنرمندان نام آشنا، آیین نکوداشت هابیل علی اف نوازنده فقید و صاحب سبک جمهوری آذربایجان را برگزار می کند.

هابیل علی اف

هابیل مصطفی‌اوغلو علی اف از جمله نوازندگان جهانی موسیقی آذربایجان است که در زمان حیات خود اجراهای بسیاری در شوروی، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، آلمان، انگلستان، فرانسه، هندوستان، پاکستان، ایران، مصر، سوئد، هلند، تونس، ژاپن، سوریه داشته است. وی  اوایل دهه هفتاد نیز بارها به ایران آمد و برنامه‌های مختلفی با موسیقیدانان و خوانندگانی چون محمد رضا شجریان، جلیل شهناز، بدیعی، تجویدی، ناصح‌پور، افتخاری و کسایی برگزار کرد.

به نقل از خبرگزاری مهر، علاقه‌ این هنرمند به برگزاری کنسرت در ایران به حدی بود که حتی چهار سال پس از آنکه برای همیشه از نواختن روی صحنه اعلام بازنشستگی کرد، بار دیگر به ایران آمد و در حضور علاقمندانش در یک کنسرت به یاد ماندنی روی صحنه رفت.

آیین بزرگداشت هابیل علی اف سه شنبه ۲۱ مهر ساعت ۱۷ در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :