سخنگوی شورای اسلامی تبریز از طراحی و تعریف بسته های سرمایه گذاری مشارکتی در بخش آب تبریز توسط شهرداری این کلانشهر خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، «سعید حاجی زاده» در گفت وگو با خبرنگاران به دعوت شورای اسلامی شهر تبریز از مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان برای حضور در جلسه هفته جاری این شورا اشاره و اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد با تشکیل کمیته ای مشترک و تعریف بسته های مشارکتی، زمینه جذب و ترغیب سرمایه گذاران حوزه مدیریت شهری برای سرمایه گذاری در بخش آب و بویژه در حوزه تامین و انتقال آب به تبریز فراهم شود.

وی افزود: با توجه به تامین ۶۰ درصد از آب شرب موردنیاز تبریز از خط اول زرینه رود، تعریف خط جایگزین انتقال آب به تبریز به ویژه از رودخانه ارس با مشارکت سرمایه گذاران مطرح است که با ورود مدیریت شهری به این مساله می توان به اجرای این طرح و طرح هایی از این دست سرعت داد.

به گفته وی، اخذ مشارکت از سرمایه گذاران برای کمک به اجرای خط دوم انتقال آب از زرینه رود به تبریز با ارزش۲۴۰۰ میلیارد ریال نیز یکی دیگر از سناریوهای مطرح برای تامین آب شرب تبریز با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری سرمایه گذاران بخش خصوصی است که از سوی مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان پیشنهاد و مطرح شد.

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: بر اساس آخرین برآوردها جمعیت کنونی تبریز ظرف ۱۰ سال آینده از  حدود ۱٫۸ میلیون نفر به ۲ میلیون نفر بالغ خواهد شد و تامین آب برای این جمعیت باید مد نظر برنامه ریزان حوزه انرژی و مسئولان امور شهری قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر تبریز اظهار کرد: متاسفانه در سالهای گذشته موضوع سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری همواره به احداث مجتمع های تجاری و خدماتی محدود و خلاصه شده درحالیکه ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در دیگر بخش های مختلف مدیریت شهری ضروری و و راهکاری اساسی و اجتناب ناپذیر برای برون رفت از بسیاری از مشکلات فراروی است.

حاجی زاده یادآور شد: بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب تبریز، توسعه و تکمیل شبکه فاضلاب به ویژه در مناطق محروم، بررسی علت افزایش حق انشعاب آب و فاضلاب، بررسی زمینه های همکاری مشترک برای ترویج بهینه سازی مصرف آب در کنار بحث درباره ضرورت سرمایه گذاری در بخش آب از مهم ترین دستورهای جلسه مشترک اعضای شورای اسلامی شهر با مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :