شهردار کلانشهر تبریز گفت: در برنامه کمپین سلامت باید از امکانات سازمان ها و ارگان ها در راستای شادابی و طراوت مردم استفاده نمود تا زیرساخت های لازم مورد اجرا قرار گیرد زیرا وظیفه امور سلامت بر عهده شهرداری نیست اما ما نیز در کنار مجموعه بهداشت و درمان قرار گرفته ایم تا اهداف از پیش تعیین شده این حوزه در سطح شهر تبریز انجام گیرند.

به گزارش تبریزمن و به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، صادق نجفی در جلسه هماهنگی برگزاری هفته سلامت که از اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می شود، با ذکر این نکته که باید قانون مدار بوده و در راستای آن حرکت نماییم افزود:بغض های اجتماعی باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای شده است که منشاء آن عدم دوست داشتن همنوعان و افزایش غیبت و امثالهم می باشد در حالی که باید زیرساخت های سلامت در هر شهر ایجاد گردد، مگر به راستی در کدام پارک تبریز، توانسته ایم امکان گذران اوقات فراغت افراد سالمند را مهیا سازیم؟ کمااینکه در کشورهای دیگر جهان مشاهده می کنیم که چه برنامه ها و طرح های قابل توجهی را مورد اجرا قرار داده اند.

وی از میزان اندک مطالعه کتاب و روزنامه و حتی عدم پوشش اینترنت در پارک های تبریز انتقاد کرد و ادامه داد:بسیاری از سالن های ورزشی ما هنوز هم نیمه تمام مانده اند آن گاه قصد ساخت سالن های ورزشی جدید را داریم، در حالی که این شهر روزگاری طولانی مرکز فرهنگ سازی های جهانی و اثرگذار بود اکنون در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

نجفی اضافه کرد:امیدواریم این هفته استارتی برای آغاز امور فرهنگ شهری باشد زیرا کار فرهنگی، یک کار ریشه ای است و با انجام آن می توان به سلامت اجتماعی رسید، لذا امکانات مجموعه شهرداری هم باید در این راستا در کنار هم قرار گیرند و شهرداری و شورای شهر از اقدامات شما حمایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت های سلامت در سطح شهر ضروری است، افزود: با ادغام سازمان های مجموعه شهرداری، برنامه های هفته سلامت با سرعت تمام پیش می رود.

شهردار تبریز ادامه داد: پیشنهاد می کنم در ایام این هفته از ساعت ۸ صبح به مدت ۱۵ دقیقه موزیک ورزشی در نیمی از پارک های شهر تبریز که از امکانات صوتی برخوردارند، اجرا گردد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :