سرویس ورزشی تبریزمن: حضور چهار بازیکن از تیم بسکتبال شهرداری تبریز بنامهای حامد قرآنی، سجاد پذیرفته و آرش ثابتی از آذربایجانشرقی به همراه ابوالفضل سیدی از خراسان رضوی در اردوی آمادگی تیم ملی جوانان برای شرکت در جام جهانی یونان ( ۲۰۱۵)  باعث خرسندی و افتخار اهالی ورزش استان خصوصاً جامعه بسکتبال آذربایجان گردیده است .

این دست آورد حاصل سرمایه گذاری باشگاه شهرداری تبریز و حمایت های بی دریغ و ارزشمند مسئولین این باشگاه در سالهای اخیر از رشته پر تحرک و جذاب بسکتبال و همچنین حاصل زحمات و تلاشهای دل سوزانه کادر فنی و نیز سرمربی تیم، بهزاد افرادی در جهت پرورش استعدادهای بومی بوده است.

این درصورتی انجام می پذیرد که متاسفانه هیات بسکتبال استان آذربایجان شرقی خبری از برگزاری این چنین اردوهای ارزشمند و حضور بازیکنان با استعداد منطقه در این اردو ها و یا تیم های ملی ندارد. لذا اینکه افرادی بخواهند این مهم را بعنوان دستاویزی برای پرکار و فعال نشان دادن خود در مقابل مسئولان ورزش استان و افکار عمومی قلمداد نمایند بی انصافی و نوعی عوام فریبی است.

بسکتبال استان در سال های اخیر درهیچ یک از رده های سنی تیم های ملی نماینده ای نداشته است. مسئولین ورزش استان و جامعه فهیم و هوشیار بسکتبال ورزشی استان بخوبی می داند که متاسفانه بسکتبال استان سالهاست حال و روز خوشی نداشته و می بایست هر چه سریعتر برای نجات این رشته پر طرفدار چاره ای اندیشید.

جوانان بسیاری در تبریز و دیگر شهر های استان آذربایجان شرقی از نبود امکانات مناسب، کلاس های آموزشی و مربیان حرفه ای گلایه داشته و در جهت رسیدن به علایق و آرزوهای خود ناکام می مانند. اینکه استان ما مدت زمان مدیدی است تیمی در حد و اندازه ی حضور بین تیم های برتر کشوری نداشته و باعث از دست رفتن امید های علاقه مندان به این رشته شده است، مسئله ای مهم و بحث برانگیزی می باشد.

در صورتی که دلیل این عقب ماندگی از سایر استان های کشور، وجود نقص و عیب و ایراد در متولیان استانی این ورزش می باشد، باید با برنامه ریزی مناسب و نگاه دوباره به مناسبات هیئت بسکتبال استان، نسبت به حل آن اقدام نمود. یا اگر از بابت سرمایه گذاری و بودجه اختصاص داده شده به این رشته ورزشی پرطرفدار کمبودی احساس می شود، می توان با مذاکره و معرفی بسکتبال به نهاد ها و سازمان ها در صدد رفع آن برآمد، اما نباید دست روی دست گذاشته و گذر زمان را بدون هیچ گونه تلاش و کوششی برای پیشرفت نظاره گر بود.

در پایان، جایگاه بسکتبال آذربایجان شرقی در سال های اخیر این شعر زیبا را به یاد می آورد :

افسوس که این مزرعه را آب گرفته                      دهقان مصیبت زده را خواب گرفته 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :