تیم بسکتبال شهرداری تبریز که یک بار صحبت از بازگشت آن به دسته یک مطرح شده بود،‌ با بازگشت بهزاد افرادی سرمربی تیم بار دیگر برای حضور در سوپرلیگ آماده می شود.

به گزارش تبریزمن، فصل جدید سوپرلیگ بسکتبال ازهفتم آبان آغاز می شود و تا به حال حضور ۹ تیم در این مسابقات قطعی شده است. تیم دهم که نماینده ای از اصفهان به نام آینده سازان میهن است،‌ هنوز به طور رسمی معرفی نشده است؛‌ اما تمرینات این تیم هم از مدتی قبل در اصفهان آغاز شد.

دیدارهای دوستانه نایب قهرمان

تیم دانشگاه آزاد نایب قهرمان فصل قبل سوپرلیگ، به تمرینات آماده سازی در تهران ادامه می دهد و هنوز برنامه ای برای خروج از پایتخت ندارد.

دانشگاه آزاد که چند بازیکن جوان را در این فصل از دست داد،‌ دو هفته قبل ابوالفضل سیدی بازیکن تیم ملی جوانان را هم به ترکیب خود اضافه کرد.

شاگردان هاشمی دوشنبه در تهران میزبان ثامن مشهد بودند و با نتیجه ۶۹ بر ۶۱ این تیم را شکست دادند. دیدار تدارکاتی با نیروی زمینی هم در برنامه های دانشگاه آزاد قرار دارد.

 پتروشیمی بندرامام در تهران

تیم پتروشیمی بندرامام از مدت ها قبل تمرینات فصل جدید را در تهران آغاز کرده است و تا یک هفته قبل از شروع لیگ هم به تمرینات خود در پایتخت ادامه می دهد.

بهزاد افرادی که پیش از این به عنوان دستیار مهران شاهین طبع در ماهشهر معرفی شده بود،‌ بار دیگر به تیم شهرداری تبریز بازگشت و کامران جمشیدوند در کنار خضیر شاهوردی به عنوان کمک های سرمربی در غیاب شاهین طبع به اداره تمرینات تیم پرداختند.

تمرینات پتروشیمی پس از جام ملت های آسیا با حضور مهران شاهین طبع سرمربی تیم پی گیری می شود.

 بازگشت ثامن به مشهد

تیم بسکتبال ثامن مشهد که برای انجام چند دیدار دوستانه به تهران سفر کرده بود،‌۲ روز قبل به مشهد بازگشت.

ثامنی ها سه دیدار دوستانه با تیم های مهرام،‌ شیمیدر و دانشگاه آزاد برگزار کردند که عرفان نساج پور و پویلاس کوکیناس بازیکن خارجی تیم در این مسابقات غایب بودند. کوکیناس سنتر خارجی مشهد در تمرینات آخر این تیم با آسیب دیدگی پا مواجه شد.

مشهدی ها ترکیب فصل جدید خود را کامل کرده اند و تنها به دنبال یک فوروارد شوتزن هستند که احتمال خارجی بودن این بازیکن هم وجود دارد.

شهرداری گرگان بدون کبیر

تیم بسکتبال شهرداری گرگان بعد از چند سال تغییرات بزرگی در ترکیب کادرفنی داشت. اسداله کبیر بعد از اینکه وعده های افزایش بودجه در فصل جدید عملی نشد، از سمت سرمربیگری گرگان استعفا داد و حمید کلاسنگیانی که به عنوان جانشین وی معرفی شده بود،‌ راه کبیر را در مدت کوتاهی پی گرفت.

ساعد کریمی دستیار سابق کبیر در نهایت به عنوان جایگزین وی معرفی و کلاسنگیانی هم مدیریت فنی تیم را پذیرفت بل اینکه هادی ایزدپناه به عنوان سرپرست جایگزین حسن طیبی شد.

حامد سهراب نژاد،‌ عدنان دورقی،‌ بنی کوچویی و محسن محمدی هم بازیکنانی هستند که به ترکیب شهرداری اضافه شده اند.

تمرینات شیمیدر با ملی پوشان

تیم شیمیدر که یکی از تازه واردان سوپرلیگ امسال به شمار می رود،‌ از هفته قبل تمرینات خود را با بازگشت بازیکنان ملی پی گیری کرد.

فرید اصلانی بازیکن سهمیه ملی این تیم که در هفته آخر از فهرست تیم ملی خط خورده بود،‌ از همان زمان به تمرینات شیمیدر رفت؛ ‌اما اوشین ساهاکیان و سجاد مشایخی با استراحتی کوتاه مدت از هفته قبل به تمرینات اضافه شدند.

شیمیدر هم مانند دانشگاه آزاد،‌ هفته قبل با تیم ثامن مشهد دیداری دوستانه برگزار کرد و برنامه مسابقات تدارکاتی دیگری را برای هفته آینده دارد.

 هشت بازیکن بومی در شهرداری اراک

تیم بسکتبال شهرداری اراک که‌ ترکیب خود را با جذب حامد آفاق و اصغر کاردوست از جمع ۱۲ ملی پوش اعزامی به جام ملت ها قوی کرده است،‌ تکلیف یک سهمیه خارجی را هم با جذب ایوان کولیه ویچ بازیکن خارجی فصل قبل نفت آبادان روشن کرد.

اراکی ها ۸ بازیکن بومی در ترکیب خود دارند و محمد امجد،‌ مجتبی بردبار و مجید صالحی بازیکنان غیربومی این تیم هستند.
شهرداری اراک هفته آینده چند دیدار تدارکاتی در اراک و شهرهای دیگر برگزار می کند.

 نفت آبادان در پالایشگاه شیراز

تعمیرات سالن نفت آبادان برای فصل جدید سوپرلیگ،‌ این تیم را مجبور به برگزاری اردوی ۱۰ روزه ای در شیراز کرده است.

آبادانی ها که ترکیب بازیکنان ایرانی خود را کامل کرده ،‌ از یکشنبه بازیکنان ملی پوش را هم به جمع خود اضافه کرده اند و از هفته آینده میزبان چند دیدار تدارکاتی در آبادان هستند.

ولاتکو یوانویچ گارد رأس سابق توزین الکتریک به عنوان بازیکن خارجی نخست به تیم نفت اضافه می شود و مسئولان تیم به دنبال یک بازیکن پست پنج هستند که جایگزین اصغر کاردوست ملی پوش فصل قبل تیم می شود.

شهرداری تبریز بدون توقع

تیم بسکتبال شهرداری تبریز که یک بار صحبت از بازگشت آن به دسته یک مطرح شده بود،‌ با بازگشت بهزاد افرادی سرمربی تیم بار دیگر برای حضور در سوپرلیگ آماده می شود.

تبریزی ها از ۲ هفته قبل تمرینات آماده سازی خود را در تبریز آغاز کردند و احتمالا در روزهای آینده دیداری دوستانه با نیروزی زمینی برگزار می کنند.

وحید حاجیان،‌ علیرضا مرتضوی و ابراهیم بیگی بازیکنانی هستند که تا به حال به غیر از بازیکنان بومی جذب شهرداری تبریز شده اند.

افرادی سرمربی تبریز با اشاره به بودجه کم این تیم برای سال اول تاکید کرد که با این شرایط نباید هیچ توقعی از این تیم وجود داشته باشد.

اردوی نیروی زمینی در ارومیه

تیم بسکتبال نیروی زمینی از دیروز برای برگزاری اردویی ۶روزه وارد ارومیه شده است و برنامه برگزاری دو دیدار دوستانه مقابل تیم های شهرداری تبریز و ارومیه را در این اردو دارد.

نیروزی زمینی ترکیبی از بازیکنان سابق تیم ملی جوانان را برای این فصل به خدمت گرفته است. وحید دلیرزهان،‌ صالح فروتن،‌ حسین رحمتی، حامد بیگی،‌ میلاد عزیزی و حسام عبدالهی بازیکنانی هستند که امسال خدمت سربازی خود را در تیم نیروی زمینی می گذرانند.

رقیب صادق زاده در تیم اصفهان

ورود حامی مالی جدید از اصفهان،‌ خبر خوب هفته های اخیر برای بسکتبال به شمار می رود.

تیم جدید اصفهان با مدیریت رقیب انتخاباتی محسن صادق زاده رئیس هیئت بسکتبال اصفهان، وارد سوپرلیگ می شود و ایمان زندی،‌ عباس محبت و فرهاد صبوری نام هایی هستند که تا به حال به عنوان بازیکنان حاضر در تمرینات این تیم مطرح شده اند.

شنیده می شود حامی مالی تیم اصفهان،‌ برنامه ای پنج ساله برای حضور در سوپرلیگ دارد و به زودی با قطعی شدن برنامه ها،‌ ورود این تیم به جمع بسکتبالی ها،‌ به طور رسمی اعلام می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :