متاسفانه عده‌ای قانون اساسی به این مترقی را نادیده می‌گیرند و به برخی از حواشی و ضعف‌های اجرایی و غیراجرایی می‌پردازند و این نظام مظلوم را ظالمانه و غیرمنصفانه می‌کوبند.

به گزارش تبریزمن، معاون اول قوه قضائیه گفت: کسانی که گذشته بسیار خوبی داشته‌اند و در زمان انقلاب و قبل از آن و در زمان جنگ و بعد از آن و حتی در اوج مسائل مختلف کارهای بسیار خوبی کرده‌اند امروز نمی‌دانم که چه شده مسیری را می‌روند که مسیر آن جهنم خواهد شد.

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دیوان عدالت اداری با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب اظهار داشت: امیدوارم خداوند حداقل در این ماه به ما توفیق بدهد تا در قول و فعل‌مان منصف باشیم و لااقل در این ماه شریف هم انصاف داشته باشیم هم ظلم نکنیم.

وی اضافه کرد: اگر قرار است در جایی سخن بگوییم و از کسی تعریف کنیم به همان میزان که شایستگی آن فرد است زبان به مدح بگشاییم و اگر قرار است کسی را مذمت کنیم، به میزان بدهی‌ها این کار را انجام دهیم.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه ظلم یک نوع بی‌انصافی است، افزود: ظلم در بسیاری از موارد جرم و در موارد کثیری از اکبر کبائر است.

محسنی‌اژه‌ای را یکی از مصادیق ظلم را انکار حق خواند و افزود: در بسیاری موارد اتفاق می‌افتد که انسان حقایق روشن و حق مسلم را منکر می‌شود و انکار حق یک نوع ظلم است.

وی تاکید کرد: با کمال تأسف عده‌ای با قلم و زبان‌شان در این نظام جمهوری اسلامی که انفاس طیبه امام راحل (ره)‌ و مجاهدت‌های آن مرد بزرگ و همه دین‌مداران بنا گذاشته شده است و قوانین و اقدامات آن از تاریخ پایه‌گذاری تا به امروز با رهبری‌ها و فرماندهی‌های مقام معظم رهبری به جلو می‌رود، یکسری حقایق بسیار روشن دارد که متاسفانه برخی این حقایق روشن را منکر می‌شوند.

معاون اول قوه قضائیه توضیح داد: متاسفانه عده‌ای قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به تعبیر همه منصفین و حتی از زبان بسیاری از غیردوستان یک قانون مترقی، جامع، نشأت گرفته از اسلام ناب و برمبنای عقل و دین تنظیم شده است را نمی‌پذیرند و منکر می‌شوند.

محسنی اژه‌ای افزود: عظمتی که جمهوری اسلامی ایران امروز در دنیا پیدا کرده است و بر اساس حرکت‌های امام خمینی (ره) و رهبری‌های مقام معظم رهبری، اسلام عظمت مجدد پیدا کرده توسط عده‌ای دیده نمی‌شود و متاسفانه برخی‌ها همین را هم منکر می‌شوند و نمی‌توانند بپذیرند.

وی افزود: متاسفانه گاهی اوقات عده‌ای با بی‌انصافی که از ابتدا تا به امروز دارای مسئولیت‌های گوناگون بودند سخن می‌گویند و قلم می‌زنند و حقایق را منکر می‌شوند و مسائل را مخدوش می‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اصل ۱۷۳ قانون اساسی اظهار کرد: کدام نظام در دنیا به این معنا در جهت احقاق حقوق مردم اجازه می‌دهد که به تناسب این اصل و اصل ۱۷۰ قانون اساسی هر گاه مصوبه‌ دولت خلاف قانون و مقررات باشد ابطال شود.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: به عبارتی دیگر هر فرد و شخصی از آحاد جامعه که بداند مصوبه یا‌ آیین‌نامه دولت و دستگاه‌های اجرایی برخلاف قانون و مقررات است می‌تواند ابطال آن را از دیوان عدالت اداری بخواهد.آیا کرامتی بالاتر از این می‌تواند برای فردی قائل شد؟

وی گفت: هیئت دولت با افراد متخصص می‌نشینند و قانونی را تدوین و تصویب می‌کنند اما هر فردی از آحاد جامعه چنانچه تشخیص دهد که این آیین‌نامه یا قانون برخلاف مقررات است می‌تواند ابطال آن را درخواست کند و دیوان عدالت اداری نیز موظف به رسیدگی است.

وی تاکید کرد: متاسفانه عده‌ای قانون اساسی به این مترقی را نادیده می‌گیرند و به برخی از حواشی و ضعف‌های اجرایی و غیراجرایی می‌پردازند و این نظام مظلوم را ظالمانه و غیرمنصفانه می‌کوبند.

وی گفت: نه شیطان بزرگ و نه روباه پیر و نه سایر دشمنان دین بلکه برخی در داخل کشور با دشمن و شیطان بزرگ همراهی می‌کنند و این قانون اساسی را که اصول مختلفش در جهت تحقق مردمسالاری دینی و تکیه بر مردم، مقررات و موازین اسلامی است را می‌کوبند.

معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: متاسفانه همین افراد با کشورها زبان به تمجید و توصیف نظاماتی می‌گشایند که بویی از مردمسالاری دینی نبرده‌اند و در آنجا خبری از دموکراسی و حقوق بشر نیست.

وی گفت: ظالمانه و بی‌انصافی است که برخی حکومت‌های منطقه که یک بار انتخابات به خود ندیده‌اند و در تمام دوران سلطنت‌هایشان یک بار یک فرد عاقل، فهیم، جامع‌الشرایط، مدیر، مدبر و دلسوز بر آنها حکومت نکرده است مورد تمجید واقع شود و آن وقت از این کشورها حمایت شود و علیه جمهوری اسلامی ایران صبح تا شب و از شب تا صبح با تبلیغات فراوان کار می‌کنند و متاسفانه در داخل نیز با آنها همکاری می‌شود.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: کسانی که گذشته بسیار خوبی داشته‌اند و در زمان انقلاب و قبل از آن و در زمان جنگ و بعد از آن و حتی در اوج مسائل مختلف کارهای بسیار خوبی کرده‌اند امروز نمی‌دانم که چه شده مسیری را می‌روند که مسیر آن جهنم خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :