در حالی که حدود دو هفته به آغاز رقابت های لیگ برتر فوتبال کشورمان باقی مانده است، تیم های فوتبال آذربایجان در استرس مشخص شدن زمین بازی های خود در هفته های ابتدایی هستند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: بهبود وضعیت زمین چمن استادیوم یادگار امام تبریز و تداخل زمانی آن با چهار یا احتمالا پنج هفته ابتدایی لیگ برتر حسابی دردسر ساز شده و مدیران و هواداران باشگاه ها را کلافه کرده است.

تیم تراکتورسازی تبریز هم اکنون دو استادیوم تختی و بنیان دیزل را به عنوان گزینه های خود معرفی کرده و مسئولان باشگاه ماشین سازی نیز استادیوم تختی را به عنوان میزبان خود در نظر گرفته اند.

از طرف دیگر اما شرایط استادیوم قدیمی شهر تبریز به گونه ای است که طبق شنیده ها، مسئولان امنیتی اجازه برگزاری بازی های لیگ برتر در آن را نخواهند داد.

رحیم شهرتی فرماندار شهر تبریز و جواد ششگلانی، رئیس هیئت فوتبال استان هم روز گذشته طی مصاحبه ای گفتند که احتمال برگزاری بازی های لیگ برتر در استادیوم تختی بسیار اندک است.

به این ترتیب تنها گزینه باقی مانده به عنوان یک استادیوم استاندارد و ایمن! برای بازی های لیگ برتر در شهر تبریز، استادیوم اختصاصی باشگاه گسترش فولاد، بنیان دیزل می باشد که با توجه به شرایط کنونی باید هر سه تیم لیگ برتری استان بازی های خود را در چند هفته ابتدایی در آنجا برگزار کنند.

موضوعی که فراز کمالوند و مسئولان گسترش فولاد احتمالا به شدت مخالف آن هستند، چون برگزاری دو بازی در طول هفته می تواند از نظر کیفیت تاثیر بسزایی در تخریب چمن استادیوم گذاشته و در ادامه فصل برای گسترش مشکل ساز شود.

FotorCreated

طی روز های گذشته گفته هایی مبنی بر برگزاری بازی های تراکتور در شهر ارومیه نیز به گوش می رسید که پرونده آنهم به دلیل مشکلات فنی استادیوم و نبود امکانات میزبانی از بازی های لیگ برتر مختومه به نظر می رسد. از طرف دیگر سازمان لیگ اعلام کرده که اگر تیم های تراکتورسازی و ماشین سازی هر چه زودتر استادیوم محل بازی های خود را معرفی نکنند، به انتخاب خود یکی از استادیوم های واقع در شهر های اطراف را به عنوان میزبان بازی ها معرفی خواهد کرد.

این موضوعات در حالی اتفاق می افتد که در همان هفته های ابتدایی، بازی های مهمی برای هر سه تیم در پیش خواهد بود. تراکتورسازی در هفته اول میزبان استقلال خوزستان، مدافع عنوان قهرمانی خواهد بود و گسترش فولاد هم از تیم پرمهره پیکان پذیرایی خواهد کرد.

هفته دوم دربی بین تیم های گسترش فولاد و ماشین سازی برگزار خواهد شد. در هفته سوم گسترش فولاد میزبان پرسپولیس و تراکتور هم پذیرای پیکان خواهد بود.

هفته چهارم نیز دربی معروف فوتبال آذربایجان مابین تیم های ماشین سازی و تراکتورسازی پس از ۲۰ سال برگزار خواهد شد و مطمئنا ده ها هزار هوادار که مشتاقانه منتظر فرا رسیدن این بازی هستند، از برگزاری آن در استادیوم ۵ هزار نفری بنیان دیزل دلخور خواهند شد. در هفته پنجم نیز شاگردان امیرقلعه نوعی میزبان پرسپولیس خواهند بود.

به این ترتیب باید منتظر ماند و دید که در نهایت آیا هر سه تیم فوتبال آذربایجان برای بازی های ابتدایی خود بنیان دیزل را انتخاب خواهند کرد یا اینکه اتفاقات دیگری خواهند افتاد… از طرف دیگر مسئولین فنی فعال در استادیوم یادگارامام نیز نقش مهمی در وضعیت میزبانی تیم های استان و بخصوص تراکتورسازی که در هفته های چهارم و پنجم بازی های حساسی در پیش دارد، خواهند داشت و در صورتی که زود تر از موعد استادیوم را تحویل دهند، کمک بزرگی برای تیم ها خواهند بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :