نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان ‌شرقی، از ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۶۰۰ مگاواتی با کلاس اف توسط یک شرکت بلژیکی در جوار نیروگاه صوفیان در شمال غرب تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، رضا حسینی ، با بیان اینکه سرمایه گذاری این طرح مهم اقتصادی به طور کامل از سوی شرکت مزبور انجام می شود، مجموع سرمایه گذاری برای ساخت این نیروگاه را ۷۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان ‌شرقی تمامی تلاش و سعی خود را برای جذب و جلب سرمایه های داخلی و خارجی با هدف توسعه و رونق اقتصادی و صنعتی منطقه انجام می شود، اظهار کرد: در همین راستا این مرکز هم اکنون مراحل اداری و اخذ مجوزهای لازم برای شروع عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی صوفیان را به عهده گرفته و انجام می دهد.

حسینی ادامه داد: مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان شرقی از امروز به مدت ۱۰ روز زمین مورد نیاز برای نیروگاه فوق را تامین می کند و پس از آن در مدت ۲۰ روز نیز کلیه مراحل اداری و مجوزهای مربوطه را اخذ و در اختیار شرکت بلژیکی قرار می دهد.

به گفته وی، زمان بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی ۶۰۰ مگاواتی صوفیان سه تا چهار سال خواهد بود.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گفت: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی ارائه دهنده مجوزهای سرمایه ‌گذاری در این زمینه اهتمام کرده تا در اسرع وقت شاهد نتیجه گیری مطلوب و احداث و راه‌اندازی نیروگاه مذکور باشیم که ایجاد اشتغال و افزایش ظرفیت تولید و توزیع برق از ثمرات این سرمایه ‌گذاری برای مردم استان خواهد بود.

شهر صوفیان در ۴۰ کیلومتری شمال غرب تبریزواقع است.

هم اکنون چهار نیروگاه تولید برق در سطح استان آذربایجان شرقی شامل نیروگاه سیکل ترکیبی ۱۰۰۰مگاواتی هریس، نیروگاه حرارتی ۸۰۰ مگا واتی تبریز، نیروگاه ۶۵۰ مگاواتی سهند بناب و نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی صوفیان فعالیت دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :