برخی هواداران پرسپولیس کاری کردند که اندک شانس موجود برای تیم های ایرانی در خصوص میزبانی از عربستانی ها، به صفر میل کند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سعودی ها با توجه به مسائل سیاسی بوجود آمده در ماه های گذشته تصمیم گرفتند تا از حضور در کشور ایران امتناع کنند و در مدت اخیر مشکلات زیادی ایجاد کردند.

با این حال رفته رفته با میزبانی تیم های ایرانی و رضایت مندی باشگاه های میهمان در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، فشار از طرف سایر کشور ها و کنفدراسیون فوتبال آسیا به عربستان بیشتر شد و ادعاهای آنان مبنی بر نا امنی در ایران از یاد ها در حال فراموشی بود که – مثلا – پرطرفدارترین تیم آسیا بار دیگر همه داشته هایمان را به باد داد.

هواداران پرسپولیس در دیدار مقابل تراکتورسازی در استادیوم آزادی – استادیوم ملی ما – آن هم در حساس ترین بازی هفته، در مقابل مسئول حراست یوفا و دیدگان رسانه های داخلی و خارجی، یاد ایام جنگ کردند و بمب های خود را روی نیمکت تراکتور ریختند. آن هم به خاطر تکلی که بنگر روی عشوری زد و کارت قرمز نگرفت! تکلی (ضربه ای) که می توان در مسابقاتی چون UFC شاهد آن بود!

139412162328142587286704

این کارها از هوادارانی که به خاطر بلیط رایگان و وعده ساندویچ راهی استادیوم می شوند چندان بعید نیست اما نکته اینجاست که مسئولان سازمان لیگ فوتبال و فدراسیون بار دیگر بی کفایتی خود را ثابت کردند و با بی خیالی تمام این اتفاقات را نظاره کردند. پیشنهاد ما اینست تا مسئولین حراست ورزشگاه آزادی، گشت هواداران و برپایی امنیت را از مسئولان امنیت بازی در استادیوم یادگارامام یادبگیرند که حتی اجازه به داخل آوردن بطری آب و اقلام اینچنینی را هم به هواداران نمی دهند! (پیدا کنید پرتقال فروش را!)

به هر حال پرسپولیسی های مدعی به خوبی فرهنگ خود را به رخ فوتبال کشیدند و همچون استقلالی ها (در فصول گذشته و شاید دوباره در چند هفته آینده!) استقبال بسیار خوبی از میهمانان خود به عمل آوردند!

اما کار به اینجا ختم نمی شود، اتفاقات بازی پرسپولیس بهانه ای بسیار قدرتمند و کلفت را دست سعودی ها داد تا دیگر بازی در ایران که هیچ، نزدیک کشور هم نشوند.

به این ترتیب تیم های ایرانی حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شامل تراکتورسازی، ذوب آهن و سپاهان باید بازی های خانگی خود مقابل عربستانی ها را در کشوری ثالث برگزار کنند. این یعنی هزینه بیشتر، محرومیت از امتیاز میزبانی و فشار هواداران خودی به تیم حریف ( که تاثیر آن در بازی های تراکتور کاملا مشخص است ) و از همه مهمتر، آبروریزی برای ایران.

اگر بازی های ایران و عربستان در کشوری ثالث برگزار شود، آن هم به خواست عربستانی ها، دنیا اینگونه برداشت خواهد کرد که ایرانی ها به قدری خطرناک و بی انضباط هستند که کشوری جهان n امی چون عربستان سعودی، از حضور در آن امتنا می کند. مرحبا به هواداران پرشور پرسپولیس، مرحبا!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :