برای مقایسه بهتر و دیدن اینکه عمر باتری هر گوشیِ همراه چند ساعت است، ما مقایسه ۶۲ گوشیِ سال ۲۰۱۵ را به صورت نموداری به شما نشان می دهیم تا ببینیم پادشاه گوشی های همراه از نظر باتری کدام گوشی است؟

به گزارش تبریزمن، یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید یک گوشی می بایست در نظر گرفت باتری آن است. در اکثر مواقع شما نیاز دارید که گوشی هوشمند خود را در پایان روز یا قبل از خواب برای روز بعد شارژ کنید و آماده نگه دارید. چرا که در طول روز ممکن است به تماشای فیلم، وبگردی، فعالیت های اجتماعی یا سایر فعالیت ها مشغول شوید.

حال اگر باتری گوشی هوشمند شما میلی آمپر کمتری داشته باشدیا به زبان ساده تر ضعیف باشد، ممکن است در طول روز نیز  نیاز باشد که گوشی همراه خود را شارژ نمایید. زمانی این کار عذاب آور است که شما دسترسی به شارژر ندارید. پس بقیه روز را می بایست بدون شارژ و با گوشی خاموش سپری کنید.

نتیجه این شد که یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید گوشی حجم باتری و دوام آن است. میلی آمپر بالاتر یعنی باتری بزرگتر، حداقل بر روی کاغذ و به صورت تئوری؛ در حالت عملی و در صورت رعایت استانداردهای ساخت باتری می توان گفت یعنی عمر طولانی تر! البته عوامل دیگر مانند روشنایی صفحه نمایش نیز تاثیر بسزایی در تخلیه باتری دارد.

برای مقایسه بهتر و دیدن اینکه عمر باتری هر گوشیِ همراه چند ساعت است، ما مقایسه ۶۲ گوشیِ سال ۲۰۱۵ را به صورت نموداری به شما نشان می دهیم تا ببینیم پادشاه گوشی های همراه از نظر باتری کدام گوشی است؟ همچنین پایین ترین نمره به کدام گوشی اختصاص دارد؟

در نظر داشته باشید که در نمودار زیر میله های آبی نشان دهنده گوشی های اندرویدی است، میله های قرمز نشان دهنده دستگاه های iOS است و گوشی های ویندوزی با میله های سبز نشان داده می شود.

تست چگونه انجام شد؟
برای اندازه گیری عمر باتری گوشی های هوشمند، ما یک تست پخش ویدئو مستمر را اجرا کردیم. ویدیوها در حالت H.264 اجرا شدند. سپس با استفاده از هدفون نیز آن را تکرار کردیم تا ببینم که چقدر زمان نیاز است تا باتری دستگاه ها تخلیه شود. یا به زبان ساده تر عمر باتری هنگام پخش ویدیو چقدر است.

در اندروید از نرم افزار قدرتمند MX Player  استفاده کردیم. در دستگاه های iOS و ویندوزی از نرم افزاری داخلی با پیش فرض سیستم عامل ها استفاده کردیم. همچنین گوشی را در حالت هواپیما قرار دادیم. تنظیم اتوماتیک روشنایی دستگاه و حالت خواب را خاموش کردیم و روشنایی را بر روی ۱۷۰ لومن بر متر مربع قرار دادیم. (برای مطالعه بیشتر درباره روشنایی و واحدهای اندازگیری آن به این مطلب مراجعه کنید.)

می دانید که ما گوشی را در حالت هواپیما قرار دادیم که باعث می شود عمر باتری طولانی تر شود. در واقع چون سیگنالی دریافت یا ارسال نمی شود و سایر بخش های پردازشی درگیر نمی شود، باتری فقط برای پخش فیلم مصرف می شود. هدف ما تکرار و رسیدن به نتایج دقیق تر بود. اینکه بدانیم در صورتی که کاربر فقط برای تماشای ویدیو از گوشی همراه استفاده کند دوام آن چقدر خواهد بود. به همین ترتیب سایر بخش ها نیز تست شد. در نهایت میانگین این تست در اختیار شما قرار گرفته است.

نتیجه گیری
همانطور که در نمودار می توانید مشاهده کنید اختلافی بزرگ در عمر باتری گوشی های هوشمند وجود دارد. اختلافی به اندازه ۹ ساعت! سامسونگ گلکسی S6 Edge پادشاه گوشی های همراه از نظر طول عمر باتری در سال ۲۰۱۵ است. طول عمری برابر با ۱۵ ساعت و ۳۳ دقیقه. بهترین دستگاه iOS آیفون ۶S Plus با طول عمری برابر با ۱۴ ساعت و ۵۸ دقیقه است. همچنین بهترین دستگاه ویندوزی نیز طول عمری برای با ۱۴ ساعت و ۴۵ دقیقه دارد که دستگاهی نیست جز مایکروسافت Lumia 640 XL.
نکات قابل توجهی که در این نتایج دیده می شود بسیار زیاد است. از جمله اینکه آیفون ۶S در رتبه بیست و هشتم از ۶۲ گوشی قرار گرفته است. از طرف دیگر سونی اکسپریا Z5 Compact که در سال گذشته (نسخه قبلی در سال ۲۰۱۴) قهرمان بی چون و چرای عمر باتری در میان گوشی های همراه بود، اکنون در رتبه سیزدهم قرار گرفته است. این در حالی است که سامسونگ گلکسی A5، گلکسی A3 و همچنین LG Leon با قیمت هایی بسیار ارزانتر در رتبه های بالاتری قرار دارند.
سخن کوتاه می کنیم و با هم نمودار را میبینیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :