به گزارش تبریزمن، دو تیم گسترش فولاد تبریز و صبای قم روز جمعه چهارم فروردین و از سری رقابت های هفته ی بیست و هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور در استادیوم بیناین دیزل و از ساعت ۱۸:۰۰ به مصاف هم خواهند رفت. دیداری که با توجه به شرایط تیم تبریزی در جدول رده بندی از حساسیت بسیار بالایی برای آن ها برخوردار است.

شاگردان فراز کمالوند که پس از کسب برتری مقابل ملوان در دو هفته قبل، برای بقا در لیگ برتر بسیار امیدوار شده بودند پس از باخت در مسابقه ای خارج از خانه در برابر گربه سیاه تیم های تبریزی، پدیده مشهد، دوباره جایگاه خود نازل شده دیده و خطر سقوط را احساس کرد.

تیم آبی پوش تبریزی که هم اکنون با بیست و شش امتیاز از بیست و شش بازی در رده دوازدهم جدول رده بندی شانزده تیمی لیگ برتر فوتبال کشور قرار دارد، با تیم های ته جدولی فاصله امتیازی بسیار کمی داشته و نتایجی که در ۴ بازی آینده خود مقابل صبای قم،تراکتورسازی، پرسپولیس و راه آهن کسب خواهد کرد در سرنوشت این تیم برای فصل آینده تاثیر به سزایی خواهد داشت.

گسترشی ها مطمئنا دیدار های دشواری در برابر تراکتورسازی و پرسپولیس پیش رو خواهند داشت و برای کسب امتیاز سد محکمی مقابل خود خواهند دید، بنابراین باید برای جمع کردن امتیازات لازم از تک فرصت های خود در دیدار های نسبتا سبک تر همچون بازی با صبا و راه آهن حداکثر بهره را برده و تمامی امتیازات را به چنگ آورد.

24-3-b

تارتار، سرمربی تیم صبای قم نیز که خود زمانی سرمربی تیم گسترش فولاد بوده و می تواند شناخت کاملی از بازیکنان این تیم داشته باشد، هم اکنون همراه باتیم خود در وضعیت متعادلی به سر برده و در رده هشتم جدول رده بندی به سر می برد.

هر دو تیم گسترش فولاد و صبای قم در ۵ بازی آخر خود به دو برد دست یافته و دو باخت و یک تساوی را پشت سر گذاشته اند تا در شرایط روحی نسبتا یکسانی در برابر هم قرار گیرند.

هر چند گستر ش فولاد با توجه به وضعیت حساس و خطرناک خود و نیز با توجه به حضور پر تعداد هواداران فوتبالدوست تبریزی در استادیوم بنیان دیزل، از انگیزه بیشتری برای این مسابقه برخوردار بوده و آماده است تا با کسب سه امتیاز کامل این دیدار شایستگی خود برای جضور در فصل بعدی رقابت های لیگ برتر را نشان دهد.

دو تیم تا به حال سه بار در برابر هم قرار گرفته اند که صبای قم دو بار با نتایج مشابه یک بر صفر مقابل تیم تبریزی به برتری رسیده و یک دیدار نیز با نتیجه تساوی دو بر دو خاتمه یافته است.

فراز کمالوند برای این دیدار مرتضی اسدی را که خود سال ها در تیم صبای قم توپ زده است، به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت. در سمت مقابل نیز روزبه چشمی و سعید مهدی پور از تیم صبای قم به دلیل محرومیت قادر به همراهی تیم خود مقابل گسترش فولاد نیستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :