مردها اغلب خلاف زن‌ها که بعضی‌شان حتی هر روز مدل موهای‌شان را عوض می‌کنند مدل موهایی ثابت برای خود دارند و در کل بیشتر از دو سه بار در مدل موهای‌شان تغییر ایجاد نمی‌کنند، باور نمی‌کنید؟ به دور و برتان نگاه کنید به حرف ما می‌رسید.

فرم صورت‌تان چگونه است؟ بیضی، گرد، مربع و یا مثلث؟ برای اینکه مدلی مناسب برای موهای خود پیدا کنید اول از هر چیزی باید بدانید صورت‌تان به چه فرم است؛ مورد بعدی که در انتخاب مدل موهای‌تان می‌تواند تاثیرگذار باشد نوع بافتی است که موهای شما دارد. پس قبل از هر چیز این دو اصل را در نظر بگیرید تا به بهترین مدل مو برسید چراکه انتخاب مدل موی مناسب برای مردان علاوه بر اینکه تاثیر فوق‌العاده‌ای بر چهره‌شان می‌گذارد، نشان‌دهنده شخصیت آنها نیز است.

مدل موی بلند تا مدل‌های کوتاه، دم‌خرگوشی‌ها، پمپادور (pompadour)، باز کات (buzz cut)، و آندرکات (undercut) که یکی از مدل‌هایی است که تقریباً به همه آقایان می‌آید، مدل موهایی هستند که آقایان اغلب از آنها استفاده می‌کنند.

مدل کلاسیک برای صورت‌های بیضی/ این فرم صورت ایده‌آل‌ترین فرم صورت در خانم‌ها به شمار می‌رود ولی شاید درمورد مردها فرم صورت زاویه‌دار مردانه‌تر به نظر برسد. فرم صورت بیضی با مدل موی کلاسیک بهتر به نظر می‌رسد، مدل مویی که در کناره‌ها کوتاه‌تر بوده و وسط آن کمی بلندتر است، یا با فرق به کنار یا بدون آن. مهم این است که این مدل مو را روی پیشانی‌تان نریخته و آن را به پشت بدهید تا صورت‌تان گرد به نظر نرسد. ایجاد چند زاویه روی موها یا حجم‌دادن به آن در وسط سر باعث می‌شود صورت‌تان تیزتر به نظر برسد. حتی می‌توان گفت دم خرگوشی هم به مردهایی که صورت‌های بیضی دارند می‌آید، موهای بلند هم همینطور. و همچنین انواعی از مدل آندرکات.

بهترین مدل برای صورت‌های  گرد/  در این فرم صورت باید سعی کنید مدل مویی را انتخاب کنید که به صورت‌تان ارتفاع و زاویه بیشتری بدهد. به همین دلیل بهتر است کناره‌های موهای‌تان را واقعاً کوتاه کرده، وسط موهای‌تان را بلندتر نگه دارید تا به صورت‌تان ارتفاع دهید. مدل موی Vکات برای شما فوق‌العاده خواهد بود. فرق راست و چپ هم باعث زاویه‌دارتر دیده شدن صورت‌تان می‌شود. مردهایی که صورت‌هایی گرد دارند هم می‌توانند موهای‌شان را بلند کنند ولی باید آن را یک طرف جمع کنند و آن را کوتاه بلند کات کنند تا گردی صورت‌شان کمتر دیده شود. به هیچ عنوان مدل موی باز کات و چتری را برای خودتان انتخاب نکنید.

خوش شانس‌های مربعی/  یکی از بهترین فرم‌های صورت است. این افراد می‌توانند تقریباً هر مدل مویی را برای خودشان انتخاب کنند، حتی مدل‌های کلاسیکتری مثل مدل موی کاری گرانت یا مدل موی بلند. بهترین مدل موها برای این فرم صورت، مدل موی کلاسیک آندرکات، مدل موی رو به عقب که برای همه مناسبت‌ها مناسب است (از محل گار گرفته تا میهمانی)، مدل موی درهم برهم (که برای موهای فر بسیار مناسب است)، و مدل موی بازکات. اگر فرم صورت شما مربعی است و می‌خواهید مدل مویی به جز اینها را امتحان کنید اصلاً تردید نکنید. چتری و فرق‌های به چپ و راست بیشتر هم برای شما فوق‌العاده است.

فرم صورت مثلثی/  این فرم صورت با مدل مویی که کناره‌های آن کوتاه‌تر بوده و وسط سر حجم بیشتری دارد عالی به نظر می‌رسد. حتی مدل موی بازکات هم برای این فرم صورت عالی است. چتری هم خوب است، فرق‌های چپ و راست هم همینطور.

مدل موی مناسب برای بافت موهای‌تان

موهای حالت‌دار: این بافت مو  با بیشتر مدل‌های مو متناسب است چون هم حجم دارد و هم حرکت. و اگر دوست دارید موهای‌تان را بلند کنید، باز هم فوق‌العاده خواهد بود.

موهای صاف: به هیچ عنوان موهای‌تان را کف سر به سمت عقب ندهید، مگراینکه ساعت‌ها روی آن کار کرده و آرایشش داده باشید. برای اینکه درست کردن موهای‌تان راحت‌تر شود حتماً از نرم‌کننده استفاده کنید.

موهای نازک و لخت: این بافت مو با مدل موی کوتاه کلاسیک، تقریباً شبیه به آندرکات عالی خواهد بود.

موهای فر: این بافت مو با مدل‌هایی از آندرکات فوق‌العاده خواهد بود. می‌توانید آن را شبیه به مدل آدریان گرنیر (Adrien Grenier) یا لنی کراویتز (Lenny Kravutz) درست کنید یا مثل جاستین تیمبرلیک (Justin Timberlake)، دنزل واشنگتن (Denzel Washington) یا حتی جیمز فرانکو (James Franco) کلاسیک درست کنید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :