طرح تقاطع غیرهمسطح شهیدان ابراهیمی واقع در مجتمع گلپارک تبریزبه مناسبت نیمه شعبان عصر شنبه به بهره برداری رسید .

به گزارش تبریزمن، این تقاطع با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال به طول ۶۲۰ متر، عرض زیرگذر ۲۲٫۱۰ متر به صورت باند رفت و برگشت رفوژ وسط ۳٫۵۰ متر با طول رمپ جنوبی ۲۷۰ متر و ارتفاع سازه پل در زیرگذر با ۵٫۵۰ متر افتتاح شد .

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این افتتاح با بیان اینکه طرح تقاطع در شورای ترافیک تبریز تصویب شده است، گفت : ده ها مورد هماهنگی با دستگاه های مختلف انجام شد تا این طرح با وفاق و همبستگی که در شهر وجود دارد به ثمر برسد .

محمدصادق پورمهدی اظهار کرد : جابه جایی شبکه آب و فاضلاب،گاز و غیره در حداقل زمان با ایجاد کمترین مشکل به شهروندان انجام شد .

وی خاطر نشان کرد : اجرای کیفی طرح ها با رعایت تمام مسائل فنی و کیفیتی از اهداف طرح های عمرانی برای رضایت مردم است .

وی با تاکید بر اینکه با کمال پاکدستی به مردم خدمت خواهیم کرد، گفت : تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی میزبان گردشگران خارجی خواهد بود بر این اساس باید همه سازمان ها و مردم برای این میزبانی آمادگی داشته باشند .

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این آئین گفت : در سایه تلاش و تعاملی که بین شورای شهر، شهرداری، فرمانداری تبریز و استانداری انجام شده شاهد تحول شهر هستیم و تبریز به شهر بین المللی تبدیل شده است.

شهرام دبیری با اشاره به تبریز ۲۰۱۸، اظهار کرد : گردشگرموجب رونق اقتصادی شهر و تحقق کارآفرینی می شود بر این اساس زیرساخت های لازم را باید برای تبریز ۲۰۱۸ آماده کنیم .

وی همچنین در خصوص ویژگی طرح تقاطع غیرهمسطح شهیدان ابراهیمی، گفت : با افتتاح این طرح خودروها بدون توقف و بدون چراغ قرمز تا فرودگاه مسیر خود را طی خواهند کرد .

شهردار تبریز نیز در این آئین گفت : بیش از ۶۰۰ تا ۷۰۰ طرح در سطح تبریز در حال اجراست که با همراهی مردم ممکن شده است .

صادق نجفی اظهار کرد : ۱۲ روگذر و زیرگذر تبریز در ۱٫۵ سال گذشته ساخته شده است و ساخت طرح تقاطع غیرهمسطح شهیدان ابراهیمی در ۹ انجام شد و روگذر آخونی نیز پس فردا به افتتاح می شود که همگی سرعت عمل و تلاش جدی در اتمام طرح ها را نشان می دهد .

وی همچنین با بیان اینکه ما به قوه قضائیه و نهادهای نظارتی استان در مقابله با متخلفان افتخار می کنیم، گفت : باید با متخلفان در هر شرایط مقابله شود مجموعه شهرداری تبریز حدود ۱۴ هزار نفر پرسنل دارد و نباید تخلف هفت یا هشت نفر در خدمت شهرداری تبریز خلل ایجاد کند و به پای کل شهرداری نوشته شود.

وی با اشاره به فرصت انتخاب شدن تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸، بیان داشت : این انتخاب افتخار بزرگی است است و فقط یکبار برای تبریز و ایران این فرصت پیش می آید بر این اساس باید هر تبریزی برای این رویداد تاریخی میزبان باشد .

نجفی اضافه کرد : بر این اساس در شهر تبریز نهضت آسفالت نیز آغاز شده و در سطح شهر و اطراف آن چند صد هکتار از جمله عون بن علی ۱۵۰ هکتار فضای سبز در حال ایجاد است .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :