با حضور وزیر بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی یک هزار و ۷۱۴ تخت ویژه بیمارستانی آی سی یو در کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تبریزمن، قاضی‌زاده هاشمی صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح ۱۷۱۴ تخت مراقبت های ویژه در کشور که به‌صورت ویدئو کنفرانس در بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: از آن جایی که بیماری صعب‌العلاج همواره وجود داشته است نیازمندی به تخت های ویژه که به تخت های نجات معروف شده‌اند بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه هر تخت مراقبت های ویژه بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در بردارد، افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان برای راه‌اندازی ۱۷۱۴ تخت مراقبت های ویژه هزینه شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بحران تخت های مراقبت های ویژه در کشور وجود دارد، گفت: حداکثر تا پایان نیمه اول سال ۹۵ بیش از ۷۰۰ تخت مراقبت های ویژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

قاضی زاده هاشمی افزود: تعداد تخت های افتتاح‌شده امروز ۳۰ درصد از تخت‌هایی است که از ابتدای دایر شدن تخت های ویژه در کشور است.

وی با بیان اینکه ۴۱ شهر از ۲۰۰ شهر که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند مناطق محروم است، بیان کرد: استان خراسان جنوبی جزء محروم‌ترین مناطق کشور از نظر خدمات است.

وی با اشاره به تعداد افراد برجسته علمی در استان اظهار داشت: طی ۲ سال گذشته ۱۰۰ متخصص و فوق متخصص به استان خراسان جنوبی آمده‌اند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه امیدواریم طرح‌هایی که در قالب توسعه سلامت در نظر گرفته شده است یکی پس از دیگری به اجرا در آید، تصریح کرد: امکانات و حق‌الزحمه متخصصین در استان خراسان جنوبی نمی‌تواند قدرشناس زحمات آن‌ها باشد.

مجلس آینده به‌اندازه مجلس فعلی به‌سلامت مردم کمک کند

وی ضمن تبریک انتصاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم مجلس آینده به‌اندازه مجلس فعلی به‌سلامت مردم کمک کند.

وزیر بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه سلامت جزء اولویت های زندگی امروز بشر است، گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند بدون پیشرفت در بخش سلامت اقتصاد آن پیشرفت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید بیمه‌های قوی و کارآمدی در کشور داشته باشیم، بیان کرد: در حوزه سلامت آن چه که باعث آسودگی مردم می‌شود حمایت مالی نظام از فرد بیمار است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین محور خدمت پرستاران هستند، تصریح کرد: سخت‌ترین کار در بخش مراقبت های ویژه بر دوش پرستاران است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: برای هر تخت ویژه دو پرستار باید وجود داشته باشد که امیدواریم با هماهنگی سازمان مدیریت مشکل نیروی انسانی نیز برطرف شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :