مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی گفت: ۸۷ پروژه گازرسانی به روستاها، یک پروژه ساختمان اداری و پست امداد و پروژه احداث ۴ ایستگاه CGS با اعتباری بالغ بر ۴۸۷ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تبریزمن، ولی الله دینی اظهار داشت: به میمنت هفته دولت ۹۲ پروژه در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۴۸۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد این پروژه‌ها شامل گازرسانی به ۸۷ روستا، یک پروژه ساختمان اداری و پست امداد، چهار پروژه احداث  ایستگاه CGS می‌باشد.

وی  کل اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها را بالغ بر ۴۸۷ هزار میلیون ریال عنوان کرد و افزود: برای گاز رسانی به ۸۷ روستای قابل افتتاح در هفته دولت بالغ بر ۳۱۳ میلیارد ریال و برای ساختمان اداری و امداد اهر بالغ بر ۵۲۹ میلیارد ریال و همچنین برای احداث چهار ایستگاه افزایش ظرفیت شهرهای آذرشهر، ورزقان، میانه و ملکان بالغ بر ۱۲۲ میلیارد ریال اعتبار جذب شده است.

دینی اظهار داشت: با بهره‌برداری از ۸۷ روستای فوق بیش از ۵ هزار نفر از خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

وی تأکید کرد: با بهره‌برداری از ۴ ایستگاه افزایش ظرفیت ایستگاه‌های تقلیل فشار(CGS) شهرهای میانه، آذرشهر، ورزقان و ملکان گاز ورودی این شهرها دو برابر و گازرسانی پایدار این شهرها تضمین می‌شود.

دینی همچنین از آغاز عملیات اجرایی خط دوم و افزایش ظرفیت ایستگاه شهر مراغه و ساختمان اداری و امداد شهرهای آبش احمد و نظر کهریزی همزمان با هفته دولت خبر داد و تصریح کرد: با اجرای این پروژه ظرفیت خطوط تغذیه و انتقال مراغه و محور صنعتی و ایستگاه کنونی شهر مراغه به میزان ۱۲۰ هزار مترمکعب در ساعت افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۰۰ درصد خانوار شهری و بیش از ۸۷ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :