مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: هر فعال اقتصادی که مایل به بهره‌مندی از مزایای قوانین مالیاتی شود، باید در سامانه ثبت‌نام الکترونیکی مؤدیان ثبت‌نام کند.

به گزارش تبریزمن، رسول رسولی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ثبت‌نام الکترونیکی مؤدیان برای دریافت شماره اقتصادی از اقدامات کلیدی و زیربنایی سازمان امور مالیاتی کشور در جهت شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و اجرای طرح جامع مالیاتی است.

 وی افزود: شرط ارائه اظهارنامه مالیاتی و همچنین برخورداری از بسیاری از معافیت‌ها، ثبت‌نام الکترونیکی مؤدیان مالیاتی است، بااین‌حال بخشی از مؤدیان نسبت به ثبت‌نام اقدام ننموده و یا در مرحله پیش ثبت‌نام متوقف‌شده‌اند که لازم است هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل مراحل ثبت‌نام خود اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی اضافه کرد: جهت رفاه حال مؤدیان مالیاتی، باجه اداره پست در محل ساختمان مرکزی اداره کل مستقر گردیده است که به‌صورت رایگان نسبت به انجام ثبت‌نام الکترونیکی اقدام می‌نماید.

وی به آخرین وضعیت نصب صندوق‌های مکانیزه فروش در استان اشاره کرد و گفت: کلیه صاحبان مشاغل که مشمول نصب صندوق فروشگاهی می‌باشند و اسامی آن‌ها در اطلاعیه‌های قبلی این اداره کل درج گردیده است، جهت برخورداری از معافیت پایه مالیاتی باید نسبت به نصب صندوق و یا نرم‌افزار حسابداری اقدام نموده و مراتب را کتباً به واحد مالیاتی مربوط اعلام نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی کسر هزینه خرید و نصب صندوق‌ها و سامانه‌های فروشگاهی از درآمد مشمول مالیات در اولین سال نصب و استفاده را ازجمله تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای این مؤدیان عنوان کرد.

وی به اجرای طرح جامع مالیاتی در استان اشاره کرد گفت: هم‌اکنون سامانه نرم‌افزار یکپارچه مالیاتی در ادارات امور مالیاتی استان مورداستفاده قرار می‌گیرد که از امتیازهای این نرم‌افزار امکان تجمیع پرونده‌های متعدد مالیاتی مربوط به یک شخص حقیقی یا حقوقی در یک پرونده واحد است.

رسولی جلوگیری از بروز برخی فرار و سوءاستفاده‌های مالیاتی را از مزایای راه‌اندازی سامانه نرم‌افزار یکپارچه مالیاتی عنوان کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی، تغییر روش‌های اخذ مالیات، حذف تشخیص مالیات به روش علی الراس، تشویق به خود اظهاری مالیاتی و همچنین تسهیل در ارائه خدمت به مؤدیان است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :