مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی با تشریح جزئیات پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت از بهره‌مندی ۸۱ روستای محروم استان از نعمت گاز طبیعی و افزایش دو برابری ظرفیت ورودی گاز کلانشهر تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، ولی‌الله دینی با اشاره به پروژه‌های آماده افتتاح در هفته دولت، در شرکت گاز استان اظهار داشت: همزمان با این هفته بهره‌برداری از گاز رسانی به ۸۱ روستای استان در مناطق محروم و دور افتاده، بهره‌برداری از افزایش دو برابری ظرفیت گاز ورودی کلانشهر تبریز، رونمایی از سامانه‌های تلفنی ۲۱۹۴ امور مشترکان و سیستم امداد مکانیزه ۱۹۴ در استان به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل شرکت گاز استان همچنین از آغاز اجرای عملیات فاز دوم خط انتقال گاز ورزقان – اهر منشعب از خط صادراتی ارمنستان به طول ۳۵ کیلومتر و گازرسانی به بیش از ۱۰۰ روستای دیگر در هفته دولت خبر داد و افزود: فاز اول خط انتقال گاز ورزقان – اهر منشعب از خط صادراتی پروژه به طول ۴۰ کیلومتر در تابستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و تأمین گاز مس سونگون، تقویت گاز کارخانه نفلین سینیت سراب، پایداری گاز شمال‌غرب کشور و پایداری توسعه گاز و تقویت زیرساخت‌های استان از جمله مزایای احداث این خط است.

وی افزود: با بهره‌برداری کامل از این پروژه تا ۱۰ سال آینده گاز طبیعی تمام صنایع منطقه که آغاز به کار می‌کنند تأمین می‌شود.

دینی در بخش دیگری از سخنان خود بیشترین پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت را در حوزه گاز رسانی به روستاها در استان بیان کرد و افزود: با بهره‌مندی از پروژه‌های روستایی ۶ هزار و ۵۰۰ خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی می‌شوند و این امر ناشی از رویکرد دولت تدبیر و امید در توسعه روستاها و مناطق محروم و همچنین ایجاد زیرساخت‌ها به منظور ایجاد اشتغال و ارزش افزوده می‌باشد.

به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان، دینی یادآور شد: برای تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های قابل افتتاح اعتباری بالغ بر ۴۶۸ هزار و ۱۵۱ میلیون ریال هزینه شده و برای پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها در این هفته آغاز می‌شود اعتباری بالغ بر ۶۵۰ هزار میلیون ریال هزینه می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :