شهردار تبریز از افتتاح پروژه بیمارستان تخصصی کودکان مبتلابه سرطان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی با اعلام این خبر، بیان نمود: به مناسبت ایام الله دهه فجرو سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، پروژه بیمارستان تخصصی کودکان مبتلا به سرطان، به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های شهرداری تبریز، به بهره برداری می رسد.

وی در توضیح مشخصات عمرانی این پروژه، گفت: بیمارستان تخصصی کودکان مبتلا به سرطان، در عرصه ای به مساحت ۵هزار متر مربع و در ۵/۴ طبقه در مجاورت بیمارستان کودکان تبریز، احداث شده است که هرکدام از طبقات حدود هزار متر مربع و نیم طبقه آخر آن، حدود ۱۷۰مترمربع مساحت دارد.

شهردار تبریز ادامه داد: این بیمارستان، ۱۱۸ تختخوابی است و تجهیز آن نیز بر عهده دانشگاه علوم پزشکی تبریز است.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنان خود، به مدت زمان اجرای این پروژه اشاره کرد و متذکر شد: بیمارستان کودکان مبتلا به سرطان، سال گذشته وارد مرحله اجرایی شده بود که با تلاش بی وقفه شهرداری منطقه یک، در کمترین زمان ممکن یعنی حدود ۱۲ ماه، تکمیل شده است.

وی، میزان اعتبار صرف شده برای این پروژه را، ۷۰ میلیارد ریال اعلام  و تاکید کرد: با توجه به موقعیت تبریز و هم جواری آن با کشورهای منطقه، به طور یقین، این بیمارستان می تواند در تسکین آلام و رنج های کودکان مبتلا به سرطان در کشور، موثر باشد.

بنا به اعلام شهردار تبریز، مراسم بهره برداری از پروژه بیمارستان کودکان مبتلا به سرطان، روز جمعه، شانزدهم بهمن ماه، ساعت ۱۰ صبح و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهدشد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :