شهردار تبریز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی گفت: به زودی و طی هفته های آتی چند طرح مهم عمرانی، ترافیکی، خدماتی و ورزشی در نقاط مختلف شهر بهره برداری می شود.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرح شبدری ائل گلی به بزرگراه کسایی یکی از طرح های مهم تقاطع غیرهمسطح تبریز است که مراحل عملیاتی آن طی هفته های آتی به اتمام می رسد و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه طرح شبدری ائل گلی نقش موثری در ترافیک ورودی و خروجی ائل گلی به اتوبان شهید کسایی خواهد داشت، گفت: طرح شبدری ائل گلی به کسایی یکی از طرح های عمرانی ترافیکی تبریز در سطح منطقه ۲ است که می تواند نقش موثری در هدایت ترافیک ورودی شهید کسایی به ائل گلی و ترافیکی خروجی از ائل گلی ایفا کند.

نجفی با تاکید بر اینکه یکی از ضروری ترین نیازهای شهر تبریز بهبود سیستم حمل و نقل و حذف تقاطع های با ترافیک شدید، روان سازی ترافیک و افزایش سرعت مسافرت درون شهری است، گفت: در این راستا از دو سال گذشته چند طرح تقاطع غیر همسطح در نقاط مختلف شهر تبریز اجرا شد که نتیجه اجرای این طرح ها در کاهش ترافیک و روانسازی عبور و مرور به وضوح دیده می شود.

وی همچنین با اشاره به تکمیل و مرمت یخچال صادقیه گفت: یخچال صادقیه تبریز مراحل نهایی مرمت را طی می کند و به زودی با افتتاح آن به عنوان موزه مشاغل به یکی از مناطق گردشگر پذیر تبریز در محور تاریخی و گردشگری شهر تبدیل می شود.

نجفی همچنین با اشاره به اهمیت بازار تبریز و محوریت تاریخی فرهنگی شهر در جذب گردشگر گفت: شهرداری تبریز در راستای فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز و رفع آلودگی های بصری بازار با هماهنگی سایر دستگاه ها اقدام به ساماندهی شبکه های برق، تلفن و آب و فاضلاب داخل بازار تبریز کرده است و کف سازی و نورپردازی بازار نیز تا سال ۲۰۱۸ میلادی به سرانجام خواهد رسید.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به تبدیل ۵ زمین خاکی فوتبال به زمین چمن مصنوعی گفت: تبدیل زمین های خاکی فوتبال به چمن مصنوعی و ایجاد زیرساخت های ورزشی در نقاط مختلف شهر با هدف توسعه ورزش بین جوانان و نوجوان و همچنین در تداوم خدمت رسانی شهرداری تبریز به شهروندان و جوانان مناطق محروم شهر صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به تکمیل ورزشگاه الغدیر از افتتاح این ورزشگاه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ورزشگاه ۵ هزار نفری الغدیر با دارا بودن زمین چمن طبیعی و تاسیسات مورد نیاز یکی از ورزشگاه های مدرن و استاندارد تبریز خواهد بود و قابلیت برگزاری مسابقه های رسمی فوتبال را خواهد داشت.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به تکمیل کانال خلیل آباد گفت: با توجه به احداث دریاچه پارک بزرگ تبریز و ضرورت جلوگیری از ورود فاضلاب و آب های آلوده به این دریاچه با تکمیل طرح کانال ۵ کیلومتری خلیل آباد فاضلاب شهری از طریق این کانال سرپوشیده به بعد از پل جاده سنتو و دریاچه پارک بزرگ تبریز منتقل می شود.

نجفی رویکرد شهرداری تبریز در سال جاری را اتمام طرح های نیمه تمام شهر، هزینه برای توسعه و تکمیل زیرساخت های شهری و همچنین توجه به طرح هایی با محوریت تبریز ۲۰۱۸ دانست.

کلانشهر تبریز با حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت به واسطه انتخاب به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی /از سوی کنفرانس کشورهای اسلامی/ درتکاپو برای فراهم ساختن زیرساخت های لازم و میزبانی از میهمانان خارجی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :