همزمان با سراسر کشور و در راستای گرامی داشت هفته دولت، بهره برداری از ۸۶۴ طرح عمرانی و روستایی با هفت هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف آذربایجان شرقی کلید خورد.

به گزارش تبریزمن، مدیران دستگاه های دولتی مستقر در آذربایجان شرقی با محوریت نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان در یک سال گذشته تلاش گسترده ای را برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مردم به کار بسته اند.

اجرای طرح هایی به ارزش بیش از هفت هزار میلیارد ریال در آذربایجان شرقی گذشته در یک سال منتهی به شهریور امسال در حالی صورت گرفته است که دولت به دلیل کاهش قیمت نفت با مشکلات متعددی در بخش تامین منابع مالی برخوردار بود.

نگاهی به ارزش ۸۶۴ طرح عمرانی و روستایی اجرا شده در استان در یک سال اخیر نشان می دهد که مدیریت ارشد استان در عمل به وعده های خود فراتر از اعتبارات تخصیصی و با تقویت مشارکت بخش خصوصی با همراهی مدیران دولتی برای تحقق این تعداد طرح به صورت شبانه روزی کوشیده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این باره اظهار کرد: بیشترین جهت گیری طرح های هفته دولت در سال جاری در مسیر توسعه و عمران روستایی در حوزه های آبرسانی، برق رسانی، گازرسانی و راه روستایی است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: در سه سال گذشته از عمر دولت یازدهم بیش از شش هزار پروژه با هزینه ای افزون بر ۷۵ هزار میلیارد ریال در استان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

پورمهدی اضافه کرد: در طول سه سال گذشته مردم در کنار دستگاه ها، نهاد ها و ارگان های مختلف دست در دست هم دادند تا در حوزه های مختلف مشکلات موجود را رفع و برای انجام پروژه های مختلف مدیریت استان را یاری کنند.

** بهره برداری از ۹ طرح شهری با اعتبار ۴۷۰ میلیارد ریال

شهردار تبریز از افتتاح ۹ طرح شهری در هفته دولت خبر داد و گفت: این طرح ها در بخش های مختلف ترافیکی، حمل و نقل، ایمنی شهری، فضای سبز و ورزشی همزمان با هفته دولت بهره برداری می شود.

صادق نجفی شهردار تبریز در این باره گفت: برای این طرح ها ۴۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه نقش دولت در تنظیم سازی و خدمتگزاری، حساس و اثرگذار است، افزود: در سه سال گذشته، حمایت دولت و شخص استاندار آذربایجان شرقی و عموم دستگاه های دولتی موجب شد تا پروژه های عمرانی، با کمترین وقفه به ثمر برسد و نیازهای مهم شهر را در حوزه های مختلف ترافیک و بخش های متعدد فرهنگی و اجتماعی رفع کند.

وی با بیان اینکه همدلی دولت، پشتیبان شهرداری در شکوفایی عمرانی شهر است، گفت: شهرداری تبریز با برخورداری از پشتوانه همدلی و همزبانی دولت ، بخشی از طرح های خود را همزمان با هفته دولت تقدیم شهروندان می کند.

طرح شبدری با ۲۲۰ میلیارد ریال، فاز ششم مقاوم سازی و بهسازی اتوبان پاسداران به طول دو کیلومتر با ۷۰ میلیارد ریال، بازگشایی و احداث خیابان ۱۸ متری شهید میلانی به طول ۷۰۰ متر و عرض ۱۸ متر با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار، احداث موزه مشاغل به وسعت ۱۶۵۰ متر با هزینه ۳۵ میلیارد ریال، مجموعه ورزشی فضیلت در محله آخماقیه، با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال، برق رسانی به شهرک مشاغل مایان با هزینه ۳۰ میلیارد ریال، اتصال خیابان حافظ به کمربندی میانی با هزینه ۶ میلیارد ریال به طول ۴۰۰ متر، پارک شهدا در عینالی با اعتبار ۴ میلیارد ریال و ایستگاه آتش نشانی پارک چشم انداز طرح هایی هستند که در هفته دولت بهره برداری می شوند.

** بهره برداری از ۸۲ طرح شرکت توزیع برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی اعلام کرد: ۸۲ پروژه در حوزه برق استان با اعتباری افزون بر ۲۰۶ میلیارد و ۱۸۱میلیون ریال همزمان با هفته دولت بهره برداری می شود.

یوسف سرافراز با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به مردم بزرگوار استان و خادمان متعهد و تلاشگر صنعت برق ، افزود: این پروژه ها حاصل تلاش جمعی یکایک مدیران و کارکنان مجموعه شرکت است .

وی برق رسانی به چندین روستای بدون برق (به طور عمده روستاهای زیر ۱۰ خانوار)، بهره برداری از چندین پروژه برق رسانی به مجتمع ها و شهرک ها و پروژه های مسکن مهر، افزایش قدرت انرژی برق محلات مختلف در شهرها و تعداد زیادی از روستاها، بازسازی، نوسازی و احداث شبکه خطوط هوایی، احداث و نصب چندین دستگاه ترانسفورماتور زمینی و هوایی ، افزایش ضریب اطمینان شبکه، نیرو رسانی آب شرب و تعدادی از شهرک ها و واحدهای صنعتی را از جمله این پروژه ها برشمرد.

سرافراز ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از این پروژه ها، قابلیت اطمینان شبکه برق آذربایجان شرقی به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت برق کشور، بیش از پیش افزایش یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :