سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: به تعویق افتادن بازی، حرف کارشناسی شده‌ای نیست.

تبریزمن، سرویس ورزشی: امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در گفتگو با خبرنگار تبریزمن، گفت : به تعویق افتادن دربی تبریز، کاملا حرف کارشناسی نشده‌ای است و با این کار، جدول برنامه‌های لیگ به هم می خورد.

*آقای قلعه نویی، نظرتان راجع به تراکتور امسال چیست ؟

به نام خدا. با عرض سلام خدمت شما، با چند دلیل واضح میتوان اثبات کرد که این فصل برای تراکتور، شرایط متفاوت تر از سال های دیگر است. دلیل اول، آشتی هواداران پرشور آذری با تراکتور و با ورزشگاه یادگار امام. دلیل دوم، بسته شدن تیم خوب و آماده است. دلیل سوم، تیم مدیریتی قوی و حمایت های سردار آجرلو از تیم که پشت این قضیه است. ما در زمین و بیرون از زمین، دو تیم متفاوت و آماده داریم که هرکدام در شرایطی میتوانند به تیم کمک کنند.

*وضعیت ورزشگاه چقدر در بازی تیم میتواند تاثیر داشته باشد ؟

طبیعتا میزبانی یک امتیاز برای هر تیمی محسوب می‌شود. ما در چند هفته‌ی اول استادیوم نخواهیم داشت. اگر شرایط به همین ترتیب ادامه داشته باشد، پیشنهاد من به سردار آجرلو برای بازی‌های ابتدایی تراکتور، ورزشگاه کرج است.

امیر قلعه نویی

*یعنی امکان این وجود دارد که دربی سنتی تبریز بین تراکتورسازی و ماشین سازی پس از ۲۰ سال در کرج برگزار شود ؟ به تعویق بیفتد بهتر نیست ؟

اصلا امکان تعویق وجود ندارد. چون لیگ برنامه‌اش بهم میخورد.

*بین هفته‌ی چهارم و پنجم، به دلیل اردوی تیم ملی، حدودا یک ماه فاصله وجود دارد. در این بازه‌ی زمانی امکان برگزاری این بازی نیست ؟

نه. خوب ما هم بازیکن ملی پوش داریم و در این صورت ضرر خواهیم کرد. اصلا این یک حرف کارشناسی نشده‌ای است. ما تا آن روز باید تمام تلاش خود را بکنیم تا استادیوم حاضر شود.

امیر قلعه نویی

*جریان ادینیو و ماشین سازی چیست ؟ اول با ماشین سازان مذاکره کرد و بعد سر از تراکتور درآورد ؟

من خبر از مذاکره‌ی ماشین سازی و ادینیو نداشتم. چون در ایران نبودم. علاوه بر آن، بازیکن تمایل دارد در تیمی بازی کند که در آنجا راحت باشد. ادینیو هم چون در تراکتور، موفق بود و خاطرات خوبی با تراکتور داشت ترجیح داد به عضویت این تیم در بیاید.

*آقای سرمربی، ماشین سازی با خرید بازیکنانی که سابقه‌ی حضور در تراکتور را داشتند، شاید قصد ایجاد نوعی رقابت را دارد. نظر شما در این مورد چیست ؟

ببینید ما دنبال کار خودمان هستیم. ما در اندیشه‌ی ساختن تیمی خوب هستیم و همچنین خوشحال هستیم که تبریز با داشتن سه تیم در لیگ برتر، در حال تبدیل شدن به قطب فوتبال ایران است. حاشیه‌ای که دور تیم به وجود می‌آید نه حوصله‌ی پسخگویی به آن را دارم و نه در شان و شخصیت من است.

*میانگین سنی تیم، نسبت به سال گذشته، ۱٫۵ سال افزایش پیدا کرده و تیم پیرتر شده. به نظر شما تیم، دوندگی و قدرت لازم را تا هفته‌های آخر می تواند حفظ کند ؟

میانگین سنی ما، ۲۶ و خورده ای است. برای بررسی یک تیم، باید سه چیز را در نظر گرفت. میانگین وزن، میانگین قد و سن. بعد هم به قول استاد کریمی، سن که فوتبال بازی نمی کند. بهترین بازیکنان فصل گذشته مانند مهدی رجب زاده و مرتضی اسدی، دارای سن بالایی بودند و بهترین بازی را برای تیمشان به نمایش گذاشتند.

*هدفگذاریتان برای این فصل چندم جدول است ؟

این کار دست خداست. هدفگذاری تراکتور، پس از ورود به زمین مشخص می‌شود.

*به عنوان سوال آخر، جریان حواشی که توسط کرار در بازی مقابل پدیده اتفاق افتاد از چه قرار بود ؟ باز هم کرار پر حاشیه در راه است ؟

این هم از همان حرف‌های حاشیه‌ای بود. همان حرف‌ها و عکس العمل هایی که بسیاری از بازیکنان ، همیشه انجام می‌دهند کرار ما هم انجام داده. من عملکرد کرار را اصلا تایید نمیکنم و حتما پیش از شروع لیگ با او صحبت خواهم کرد ولی این که بخواهیم حواشی کرار را از بقیه متمایز کنیم و فقط این بازیکن و حواشی اش را زیر نظر بگیریم به نظر من کار درستی نیست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :