معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: توسعه روستایی در سال های گذشته مظلوم واقع شده و برای تحقق این امر مهم باید تلاش مضاعف کرد.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی روز چهارشنبه در همایش توسعه روستایی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نسبت به توسعه روستایی اهتمام ویژه دارد، افزود: در این راستا اقدامات خوبی در سه سال گذشته در استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: تعداد صندوق های خرد زنان روستایی قبل از دولت تدبیر و امید ۲۳ صندوق بود که به ۳۶ صندوق افزایش یافته و میزان اشتغال نیز از ۸۰۰ نفر به یک هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

وی میزان تسهیلات ارائه شده توسط صندوق خرد زنان روستایی را پنج میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال عنوان کرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: در این مدت ۲۶ هزار تن قیر رایگان توسط دولت برای بهسازی و تسهیل امور زندگی روستاییان ارائه شده است.

وی ادامه داد: در طول سه سال ۲۴۸ هزار خانه روستایی در استان مقاوم سازی شده و میزان استفاده از اینترنت پرسرعت رشد ۵٫۵ برابری داشته ایم.

پورمهدی اضافه کرد: دو هزار و ۹۰ روستا در استان از آب آشامیدنی بهره مند بودند که در سه سال به دو هزار و ۱۶۰ روستا افزایش یافته و تعداد مشترکان آب نیز از ۲۶۶ هزار به ۳۰۱ هزار رسیده است.

وی گفت: تعداد روستاهای بهره مند از گاز ۴۰ درصد و تعداد بیمه شدگان صندوق اجتماعی ۴۲ درصد داشته و از ۱۱۱ هزار نفر به ۱۵۸ هزار نفر افزایش یافته است.

پورمهدی افزود: ۶۰درصد روستاها از تلفن همراه و ۹۰ درصد نیز از تلفن ثابت برخوردارند.

وی با اشاره به کاهش افراد روستایی تحت پوشش کمیته امداد گفت: افتخار می کنیم که خانواده های روستایی خودکفا شده اند.

وی با اشااره به فعالیت ۱۹۰۰ دهیار در روستاهای استان افزود: دهیارها در خط مقدم اقتصاد مقاومتی هستند و باید مروج برنامه های اقتصاد مقاومتی در روستاهای خود باشند.

پورمهدی گفت: امسال موظفیم تا ۸۸۷۶ شغل در روستاها و مناطق محروم استان ایجاد کنیم و در ۷ ماه گذشته نزدیک ۲۸۰۰ شغل ایجاد شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :