به گزارش تبریزمن، “شهرام دبیری” عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص حواشی ایجاد شده در بازی حساس دو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران و در پی آن از دست رفتن قهرمانی تراکتوری ها به خبرنگار تبریزمن گفت: در روز های اخیر رسانه ها و مسئولان به صورت کامل به اتفاقات این بازی پرداخته و سعی کرده اند تا بیشترین اطلاعات و پی گیری های لازم را در خصوص بازی ارائه دهند. از نظر من یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در عدم نتیجه گیری مناسب و دلخواه تراکتورسازی، عاملی به نام داوری بود که نتواست مدیریت مطلوبی بر روند بازی داشته باشد.

دبیری ادامه داد: از طرف دیگر اشتباهات دروازه بان تیم تراکتورسازی نیز فاحش و غیرقابل چشم پوشی است که در طول فصل نیز همین اشتباهات امتیازات زیادی را از تیم گرفته و باعث ایجاد مشکلاتی شده است. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر نتیجه بازی اخراج بحث برانگیز آندو بود که هم با سخت گیری داور بازی همراه شد و هم عملکرد غیر حرفه ای آندو با آن همه تجربه که می توانست با کنترل رفتار خود در دقایق پایانی بازی و عدم اخراج، به تیم خود در ادامه بازی کمک کند و در این صورت شاید نتیجه حفظ می شد. در این حالت کاری از دست مافیا و لابی اصفهانی ها که هواداران از آن یاد میکنند نیز ساخته نبود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: شایعه ای هم که در اواخر بازی ایجاد شد، اتفاقات ناخوش آیندی در پی داشت و به نوعی بازی با احساسات ده ها هزار هوادار حاضر در استادیوم بود که در حال حاضر از طرف ما کاملا در حال پی گیری بوده و باید عوامل این اتفاق مشخص شده و مجازات شوند.

وی در مورد عامل انتقال شایعه تساوی در بازی اصفهان به کادر فنی نیز گفت:باید از نیمکت نشین ها جویا شویم که چه کسی این شایعه را به کادر فنی و نیمکت تیم رسانده است.بعد از اتمام مسابقه از خوشحالی بازیکنان تعجب کردیم که چگونه ممکن است و از همدیگر سوال میکردیم که چگونه امکان دارد سپاهان در دقایق پایانی دو گل دریافت کرده باشد.

مدیر عامل باشگاه دبیری تبریز در ادامه گفت: متاسفانه روز جمعه شاهد صحنه های خوبی در استادیوم نبودیم که همه ناشی از عدم مدیریت صحیح برگزار کنندگان مسابقه بود و شاید میتوانستیم با کمی مدیریت اصولی از تمامی حواشی ایجاد شده جلوگیری کنیم.

دبیری

دکتر شهرام دبیری در خصوص انتخاب فغانی به عنوان داور این دیدار نیز گفت: قبل از آغاز مسابقه با مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، بخصوص کفاشیان و تاج صحبت کرده بودیم و حتی قبل از بازی در راه بازگشت از تهران با خادم و تاج رایزنی هایی داشتیم تا در خصوص حساسیت بالای این دیدار برای مردم آذربایجان و نیز حکم مرگ و زندگی آن برای تیم تراکتورسازی با داور مسابقه صحبت کرده و او را توجیه کنند تا شاهد اتفاقات ناخوشایند نباشیم.چندین بار به مسئولین فدراسیون و سازمان لیگ گفته بودیم که جو ورزشگاه یادگار امام خاص است و باید داور در سوت هایش دقت کند اما فغانی به هیچ وجه موفق به مدیریت بازی نشد و تصمیمات بحث برانگیز او باعث شد تا جو متشنج شود.

وی ادامه ادامه داد: رایزنی های خوبی قبل از بازی انجام داده بودیم تا داور مسابقه به خوبی نسبت به جو ورزشگاه توجیه شود ولی متاسفانه شاهد سوت های جنجالی فغانی در تبریز بودیم تا وی نمره قابل قبولی از این مسابقه نگیرد.

وی همچنین گفت: بعد از اتمام بازی پیگیری هایامان را شروع کرده ایم و شخصا با تمامی مسئولین فدراسیون در ارتباط بوده ام تا به نتیجه ای برسیم .البته این مشکلات و این حواشی نمیتواند چیزی از ارزش های تراکتورسازی و هواداران پرشور آن بکاهد.

رئیس شورای شهر تبریز در ادامه در خصوص شایعه قطع اینترنت و ارتباطات تلفنی در استادیوم یادگار امام گفت: زمانی که حجم زیادی از تماشاگران در حال تماس باشند طبیعتا امکان برقراری تماس موفق برای همه آن ها وجود نخواهد داشت. از زمان ورود ما به استادیوم یادگار امام نیز ارتباطات بسیار سخت انجام می گرفت و این امری طبیعی و معمول بوده و ممکن است در هر جایی اتفاق بی افتد.

دبیری در خصوص خاموشی اسکوربورد استادیوم یادگار امام نیز گفت: علت این مشکل را از مسئولین استادیوم و نیز آقای اسبقیان جویا شدیم که گفتند قبل از آغاز بازی به صورت اتفاقی دچار خرابی شده و موفق به یافتن علت آن نشده اند.

وی همچنین در رابطه با صحبت های شهریاری، مدیر رسانه ای تیم تراکتورسازی مبنی بر جمع آوری اسناد و مدارک در خصوص حواشی ایجاد شده در بازی با نفت برای ارائه به فدراسیون گفت: مسئولان باشگاه تراکتورسازی باید با جدیت این کار را پی گیری کرده و اسناد را ارائه کنند تا تصمیم گیری های لازم در این خصوص انجام شود.با وجود مداک کافی میتوان در عوامل خاطی را شناسایی و محاکمه نمود، البته بعید بنظر میرسد که بتوان تیجه بازی را تغییر داد ولی هرکاری از دستمان بربیاد انجام میدهیم حقی از تراکتورسازی و هوادارانش پایمال نشود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون در ادامه گفت: به شدت از احقاق حق باشگاه تراکتورسازی حمایت خواهم کرد و آن ها را تنها نخواهم گذاشت.فغانی اشتباه بزرگی در این بازی کرده است و تصمیماتش در نتیجه میتوانسته تاثیر گذار باشد، شایعه مطرح شده هم بر حواشی بازی افزوده و باید با مسببان آن برخود شود.

وی در مورد اعلام برگزاری مراسم قهرمانی از بلندگوی ورزشگاه نیز گفت: فکر میکنم که مسئول بلندگوی ورزشگاه هم از خوشحالی بازیکنان احساس کرده که تیم قهرمان شده است و اقدام به اعلام این خبر کرده است که با وجود اینکه نباید این کار انجام میگرفت ولی تاثیری هم در نتیجه نداشته که بخواهیم این موضوع را یکی از عوامل از دست رفتن قهرمانی تیم بدانیم.

دبیری در پاسخ به این سوال که گفته میشود باشگاه قبل از بازی به انتخاب فغانی به عنوان دار اعتراض کرده نیز گفت: در جریان اعتراض قبل از بازی باشگاه به فدراسیون و کمیته داوران نیستم ولی از چندین روز مانده به این دیدار حساس بارا با کفاشیان و تاج صحبت کرده بودم تا در انتخاب داور به نوعی عمل کنند که عملکرد اشتباه داور باعث بازی با احساسات هزاران هوادار عاشق تراکتورسازی نشود.

وی در مورد پنالتی مشکوکی که برای تراکتورسازان گرفته نشده است نیز گفت: باید کارشناسان داوری نظرشان را بگویند تا بعد از آن در این مورد هم تصمیم گیری کنیم ولی بنظرم فغانی در این دیدار تصمیمات خوبی نداشته و میتوانست خیلی بهتر از اینها عمل کند تا مشکلات فعلی بوجود نیاید.

وی در خاتمه گفت: نائب قهرمانی چیزی از شایستگیهای تراکتورسازی و هواداران فهیم و پرشور ان کم نمیکند و همه میدانند که این تیم جدی ترین مدعی قهرمانی و یکی از شایسته ترین تیم های فصل جاری لیگ برتر بود.هواداران باید بدانند که تا معلوم نشدن حقایق و تنبیه افاراد خاطی دست از تلاش هایمان برنمیداریم و احقاق حق تراکتورسازی را وظیفه اصلی خود میدانیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :