اگر پس از روشن کردن رایانه خود روند آغاز به کار ویندوز ۱۰ بسیار کند است یک تنظیم کوچک وجود دارد که می تواند سرعت فرآیند بوت را افزایش دهد.

به گزارش تبریزمن، ویندوز ۱۰ نسخه‌ ای سریع‌تر از سیستم عامل مایکروسافت نسبت به پیشینیان خود محسوب می شود و قرار بوده است عملکرد روان‌تری حتی با سخت افزارهای قدیمی‌تر داشته باشد.

اما ممکن است پس از بروز رسانی دستگاه خود به ویندوز ۱۰ سرعتی که وعده داده شده بود را چندان تجربه نکنید. باگ هایی که در این نسخه وجود دارند و باید برطرف شوند شاید در این زمینه تاثیرگذار باشند.

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، اما اگر پس از روشن کردن رایانه خود روند آغاز به کار ویندوز ۱۰ بسیار کند است یک تنظیم کوچک وجود دارد که می تواند سرعت فرآیند بوت را افزایش دهد.

از طریق بخش Control Panel و سپس ورود به گزینه های تنطیم نیرو (Power Options) می توانید به این تنظیمات دسترسی داشته باشید. روشی سریع‌تر برای دسترسی به این بخش راست کلیک کردن روی آیکون باتری در بخش System Tray و انتخابPower Options است.

بوت سریع‌تر ویندوز 10 با یک تنظیم کوچک

در بخش Power Options و از منو سمت چپ گزینه Choose what the power botton doesرا انتخاب کنید.

بوت سریع‌تر ویندوز 10 با یک تنظیم کوچک

در صفحه بعدی به سمت پایین حرکت کرده تا گزینه Shutdown settings را مشاهده کنید و گزینه Turn on fast startup را انتخاب کنید. اگر این گزینه خاکستری/غیرفعال بود گزینهChange settings that are currently unavailable را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. سپس قادر خواهید بود تا بخش Shutdown settings را ویرایش کنید.

بوت سریع‌تر ویندوز 10 با یک تنظیم کوچک

اگر همچنان سرعت بوت ویندوز ۱۰ کند است می توانید سری به بخش Task Manager زده و با شناسایی برنامه هایی که کندی روند آغاز به کار سیستم را موجب می شوند، آنها را غیرفعال کنید.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :