معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: بودجه فرهنگی شهرستان ها برای انجام برنامه های مختلف فرهنگی باید افزایش یابد.

به گزارش تبریزمن، حسن خدایی، روز شنبه در جلسه فرهنگی و تودیع و معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هشترود افزود: شهرستان های استان ظرفیت های بالایی برای تولید و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری دارد که در صورت افزایش بودجه آن ها، شاهد رونق این بخش در شهرستان ها خواهیم شد.

وی اظهار کرد: شهرستان هشترود با وجود هنرمندانی در تمام عرصه ها، می تواند جزء شهرستان های شاخص هنری و فرهنگی در منطقه شود.

معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، از شهرداری هشترود خواست با افزایش بودجه فرهنگی خود، اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان را کمک و یاری کند.

خدایی، ارتقای فرهنگ عمومی، گسترش فضائل اسلامی و انسانی با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری اثربخش و حمایت از اهل فرهنگ و هنر را از اولویت های این اداره کل اعلام کرد.

فرماندار هشترود نیز در این جلسه خواستار احداث مجتمع فرهنگی و هنری مستقل در این شهرستان شد و گفت: به خاطر نبود این فضا، هنرمندان این شهرستان مجبورند آثار خود را در سایر شهرستان ها به نمایش بگذارند.

حسن مستفید، افزود: نبود سالن مجزای نمایش، نگار خانه و آمفی تاتر از جمله مشکلات هنرمندان این شهرستان است.

وی، خواستار افزایش بودجه فرهنگی این شهرستان با توجه به قدمت تاریخی و وجود هنرمندان زیاد برای ارتقای فرهنگ و هنر شد.

در این آیین از تلاش های چند ماهه وحدت برزگر قاضی جهانی به عنوان سرپرستی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هشترود قدردانی و خانم رقیه زارعی به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.

زارعی با ۱۷ سال سابقه اداری پیش از این به عنوان کارشناس امور بانوان فرمانداری هشترود فعالیت می کرد و در کارنامه خود مسوولیت روابط عمومی فرمانداری این شهرستان را نیز دارد.

شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :