در آستانه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران/ پنجم مرداد ۱۳۵۸/ به فرمان امام خمینی (ره) امامان جمعه آذربایجان شرقی بیانیه صادر کردند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در این بیانیه که روز یکشنبه در همایش ائمه جمعه این استان صادر شد، آمده است:

‘ با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که ‘ نماز جمعه قرار گاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق است’ و نیز یکی از برکت های انقلاب اسلامی و از ثمره های خون شهداست و طی سال های متمادی محل حضور عاشقان ولایت و تبیین مواضع حکیمانه رهبری معظم انقلاب و در شرایط سخت و بحرانی از جمله جنگ تحمیلی و فتنه ها، پناهگاه فکری و اعتقادی کشور بوده است، لازم است مسئولان و امت حزب الله قدردان عملی و هرچه بیشتر این نعمت بزرگ الهی در کشور باشند.

امامان جمعه آذربایجان شرقی دراین بیانیه پنجم مرداد سالروز تشریف فرمایی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در سال ۱۳۷۲ به استان شهید پرور آذربایجان شرقی که منشأ آثار و برکات فراوان بود ، گرامی داشته اند.

در این بیاینه با توجه به بد عهدی آمریکا نسبت به اجرای برجام و با در نظر گرفتن شعار سال ‘ اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ ، بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولین نظام و مردم تأکید شده است.

امام جمعه استان ، کشتار بی رحمانه مسلمانان و شیعیان کشمیر توسط دولت هند، سلب حقوق اولیه شیعیان بحرین بویژه سلب تابعیت حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم را محکوم کرده از مجامع بین المللی و ملت های مسلمان آزادیخواه خواسته اند در مقابل این اعمال ظالمانه بی تفاوت نبوده، به وظیفه انسانی و اسلامی خود عمل کنند.

امامان جمعه استان همچنین تحرکات گروه های تکفیری تحت فرماندهی استکبار جهانی و جنایات آل سعود وابسته به صهیونیسم متجاوز در کشورهای سوریه، یمن، بحرین و عراق و حمایت غرب بویژه فرانسه و عربستان از گروهک تروریستی منافقین را محکوم کرده ، اقدام قاطع دولت های اسلامی و دستگاه دیپلماسی کشور در این زمینه را خواستار شده اند.

در این بیانیه تاکید شده است : با توجه به لزوم مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، ضرورت دارد مسئولان و امت مسلمان نسبت به حفظ ارزش های اسلامی بخصوص مسئله عفاف و حجاب احساس مسئولیت کرده در رابطه با سوء استفاده از بیت المال و حقوق های نجومی رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی ) را ملاک عمل جدی قرار دهند.

روز جمعه پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ برابر با سوم ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ ق، اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت‏الله سیدمحمود طالقانی در دانشگاه تهران برگزار شد .

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان است. در زمان حاضر ائمه جمعه در ۲۰ شهرستان این استان مستقر هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :