رئیس تئاتر شهر و دبیر اجرایی جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی از برگزاری بیست و هشتمین دوره ی این جشنواره در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، ‘بابک نهرین’ روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این دوره از جشنواره با حضور آثار منتخب، در روزهای اول تا پنجم مهرماه سالجاری در سالن های سه گانه تئاتر شهر تبریز برگزار خواهد شد.

وی افزود: برای حضور در جشنواره امسال، ۲۸ اثر از سراسر استان شرکت کرده بودند که ۱۳ اثر نمایشی انتخاب و در ایام برگزاری جشنواره باهم به رقابت خواهند پرداخت.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم حمایت های مادی و معنوی از فعالیت های فرهنگی و هنری اظهار کرد: برابر برآوردهای صورت گرفته هزینه برگزاری این جشنواره حدود یک میلیارد ریال است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنها ۲۰۰ میلیون ریال از آن را تقبل کرده است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تمام هزینه های جشنواره تئاتر استان را از منابع دیگر تامین کنیم گفت: جشنواره امسال نگاه ویژه ای به گروه های شهرستانی داشته و حتی محل اسکان و پذیرایی گروه های یاد شده نیز تامین خواهد شد.

بابک نهرین، برگزاری هرچه بهتر جشنواره تئاتر استان را عامل رقابت و تلاش برای ارتقای سطح کیفی گروه های نمایشی عنوان کرد و افزود: در این میان لازم است گروه های تئاتری فعال در آذربایجان شرقی نسبت به ثبت رسمی گروه های خود در انجمن هنرهای نمایشی کشور اقدام کنند.

به گفته وی، این اقدام جایگاه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی را از نظر رسمی ارتقا می بخشید.

دبیر جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی با بیان اینکه دو داور از تهران و یک داور از تبریز کار داوری این جشنواره را بر عهده خواهند داشت اظهار امیدواری کرد که این دوره به بهترین شکل ممکن برگزار و رضایت اهالی تئاتر را به همراه داشته باشد.

نهرین اضافه کرد: تئاتر هنر گروهی است و امیدواریم با همکاری فی مابین به ویژه احترام به پیشکسوتان شاهد اتحاد و دوستی و در نهایت ارتقای جایگاه این هنر در آذربایجان شرقی و کشور باشیم.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی به تفاوت های جشنواره ی بیست و هشتم با دوره قبل اشاره کرد و یادآور شد: در این دوره برنامه های جنبی متنوعی تدارک دیده شده که اطلاع رسانی می شود.

وی افزود: حمایت اهالی رسانه از برگزاری این جشنواره و اطلاع رسانی و معرفی تئاتر آذربایجان شرقی، موجب ایجاد جایگاه ویژه تئاتر در بین مردم استان خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :