معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، علی محرمی اظهار داشت: جشنواره‌های تئاتر استانی در راستای سیاست‌های راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف ارتقای سطح کیفی آثار و ارتباط موثر با تماشاگران آثار نمایشی برگزار می­‌شود.

وی افزود: این جشنواره همچنین برای سیاست‌های کلان فرهنگی – هنری، به منظور کشف استعدادهای خلاق در سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» و ایجاد بستری مناسب برای رشد، هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتری، با زمینه‌سازی برای جذب بیشتر مخاطب و اشاعه هنر نمایش و آگاهی افراد جامعه با زبان شیوا و بلیغ نمایش به عنوان شاخص‌ترین زبان عواطف، احساسات و اندیشه‌ها و نیز به منظور رشد و شکوفایی این هنر ماندگار، برگزار می­‌شود.

محرمی گفت: جشنواره تئاتر استانی برآیند فعالیت‌های گروه‌های نمایش استان در طول یک سال بوده و زمینه تبادل تجارب هنری فعالان این عرصه را فراهم می‌آورد.

وی گستره‌ برگزاری این جشنواره را استانی عنوان کرد و گفت: گروه‌های یادشده از نهم الی دوازدهم شهریور ماه به اجرای آثار خود خواهند پرداخت.

براساس این گزارش متون ارائه شده باید برگرفته از ادبیات ملی، فرهنگ، سنن و آداب و رسوم بومی ـ مذهبی باشند و متون اقتباسی ایرانی شده نیز می‌­توانند در جشنواره ارائه شوند.

همچنین شرکت­‌کنندگان در انتخاب موضوع آزادند و موضوعات حجاب و عفاف،‌ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و نیز مضامین اجتماعی، فرهنگی و انسانی از اولویت برخوردار خواهند بود.

گفتنی است آن دسته از گروه‌های تئاتر استان می‌­توانند در این جشنواره شرکت کنند که در فاصله زمانی شهریور ماه ۱۳۹۳ تا دو هفته قبل از برگزاری جشنواره، آثار خود را حداقل ۵ الی ۱۵ شب به اجرای عمومی گذاشته باشند.

جشنواره‌ یاد شده توسط انجمن هنرهای نمایشی استان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار می‌‌شود.

 

به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :