به گزارش تبریزمن، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر با حضور گروه‌های تئاتر از سطح استان در تبریز برگزار می‌شود.

علی محرمی اظهار داشت: این جشنواره در راستای سیاست‌های کلان فرهنگی – هنری، به منظور کشف استعدادهای خلّاق در سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» و ایجاد بستری مناسب برای رشد، هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتری، با زمینه‌سازی برای جذب بیشتر مخاطب و اشاعة هنر نمایش و آگاهی افراد جامعه با زبان شیوا و بلیغ نمایش به عنوان شاخص‌ترین زبان عواطف، احساسات و اندیشه‌ها و نیز به منظور رشد و شکوفایی این هنر ماندگار،برگزار می‌گردد.

وی افزود: متون ارائه شده باید برگرفته از ادبیّات ملّی، فرهنگ، سنن و آداب ورسوم بومی– مذهبی باشند و متون اقتباسی ایرانی شده نیز، می¬توانند در جشنواره ارائه شوند.

محرمی گفت: شرکت‌کنندگان در انتخاب موضوع برای جشنواره آزادند و موضوعات حجاب و عفاف،‌ دفاع مقدّس و انقلاب اسلامی و نیز مضامین اجتماعی، فرهنگی و انسانی از اولویّت برخوردار خواهند بود.

معاون هنری اداره کل تاکید کرد:  آن دسته از گروه‌های تئاتر استان می¬توانند در این جشنواره شرکت کنند که در فاصلة زمانی شهریور ماه ۱۳۹۳ تا دو هفته قبل از برگزاری جشنواره، آثار خود را حداقل ۵  الی ۱۵ شب به اجرای عمومی گذاشته باشند و در جشنوارة تئاتر استانی، فقط آثار صحنه‌ای مورد داوری و انتخاب قرار خواهند گرفت؛ بنابراین گروهای نمایش خیابانی، برای حضور در جشنوارة بین‌المللی تئاتر فجر، لازم است در جشنوارة تئاتر خیابانی مریوان حضور یابند.

متقاضیان به منظور حضور در جشنواره، لازم است درخواست خود را به دبیرخانة جشنواره واقع درتبریز، میدان دانشسرا، جنب کتابخانة تربیت، تئاتر شهر تبریز ارسال نموده و یا با شماره تلفن ۳۵۲۴۳۱۱۲ تماس حاصل کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :