مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی گفت : بیش از سه هزار نفر از مردم این استان به مناسبت ۲۹ بهمن قیام خونین مردم تبریز به دیدار رهبری می روند.

به گزارش تبریزمن، حسن استوار آذر در نشست هماهنگی برای دیدار مردم استان با رهبر معظم انقلاب، اظهارکرد: این دیدار با عنوان’ شوق دیدار’ ۲۸ بهمن ماه در بیت معظم له برگزار خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس پنج کمیته پشتیبانی ، اطلاع رسانی و فضاسازی، کمیته اعزام، کمیته فرهنگی و ادبی و کمیته امنیتی و انتظامی تشکیل شده تا دیدار عاشقان یار با رهبر و مریدشان تسهیل شود.

استوار آذر با بیان اینکه حرکت کاروان دیدار با رهبری ۲۷ بهمن خواهد بود، خاطر نشان کرد: دراین دیدار اولویت با افرادی است که برای نخستین بار به این سفر اعزام می شوند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز گفت: برای تدوین و تهیه شعر برای قرائت در محضر رهبر معظم انقلاب فراخوان انجام شده و قطعه ادبی مناسب برای این دیدار از بین آثار رسیده انتخاب خواهد شد.

محمد حسن چمیده فر اظهارکرد: در۲۰ بهمن نیز جشنواره شعر فجر برگزار می شود که از بین آثار برتر هم انتخاب انجام خواهد شد.

در این نشست هماهنگی های لازم برای اعزام کاروان های مردمی دیدار با رهبر معظم انقلاب توسط مدیران دستگاه های مربوطه انجام شد.

پیش بینی بیمه ، امدادگر، اورژانس ،حمل و نقل، نحوه پذیرایی، مستند سازی دیدار، انتخاب سرود دیدار با رهبری از جمله دیگر محورهای مورد بحث در نشست امروز بود.

هر سال قبل از سالروز قیام خونین ۲۹ بهمن سال ۵۶ مردم تبریز حدود سه هزار نفر از خطه ولایتمدار آذربایجان شرقی برای تجدید بیعت به دیدار رهبر معظم انقلاب می روند.

قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ از جمله رویدادهای مهمی است که مردم غیرتمند این شهر از کوچک و بزرگ، پیر و جوان و زن و مرد در چهلم شهدای قم (شهدای ۱۹ دی) آن را آفریدند و موجب سرعت بخشی جریان انقلاب شدند و امروز بسیاری از تحلیل گران از آن به عنوان نقطه عطف تاریخ انقلاب نام می برند چنانکه حضرت امام خمینی (ره) نیز در پیامی به مردم آذربایجان درود و سلام فرستاده و با خانواده شهدا ابراز همدردی کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :